Plzeňský kraj

Při výbuchu kanystru s benzínem na Tachovsku se vážně popálil muž

Výjezd záchranářů v Kralupech nad Vltavou - 9
Zdroj: AKTU.cz
Ilustrační foto
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
29.11. 2020 22:28
Téma:

Napilno měli v neděli záchranáři v Pavlovicích na Tachovsku. Krátce před šestou hodinou odpoledne tam 47letému muži explodoval pod rukama kanystr s benzínem. Na místě zasahoval také vrtulník, který vážně popáleného transportoval do nemocnice.

Podle informací policie ohnivému peklu předcházelo obyčejné nabíjení baterie, kterou však muž měl položenou na kanystru s benzínem. Po výbuchu následoval požár, který 47letého muže vážně popálil na obou ruku a v obličeji. Podle informací portálu Novinky se mělo jednat o Němce.

 

"Zasahovali jsme u popáleného, zhruba 50letého muže, zřejmě cizince. Utrpěl vážné popáleniny na obou horních končetinách, jednalo se o druhý až třetí stupeň popálení. Objevilo se také podezření na inhalační trauma a popálení obličeje. Pacient byl intubován a po zajištění dýchacích cest byl letecky přepraven do popáleninového centra na pražských Vinohradech," vyjádřila se pro TN.cz mluvčí plzeňských záchranářů Mária Svobodová.

 

 

Na místě zasahovali také hasiči, ale jejich úkolem tentokrát nebylo krotit plameny. Ty se podařilo uhasit jednomu ze sousedů muže, který požár zřejmě nechtěně založil.

 

"Hasiči pouze provedli ohledání pomocí termokamery, zdali na místě nejsou skrytá ohniska požáru. To se nepotvrdilo. Ukončili tím pádem zásahovou činnost a vrátili se na základnu, místo předali policii," popsal průběh zásahu Miroslav Marek, velitel centrální požární stanice Klatovy.

 

 

Policisté se podle mluvčí Hany Kroftové o události dozvěděli v 17:40. Událost jim byla hlášena jako požár v jednom z domů na Tachovsku. "Šetřením bylo zjištěno, že muž, ročník 1973, údajně nabíjel baterii, kterou měl na kanystru s benzínem. Došlo ke vzplanutí a zahoření chodby v domě," shrnula pro TN.cz.

 

Popálený muž se měl navíc nadýchal zplodin. Do nemocnice putoval ve vážném stavu. Škodu znalec předběžně vyčíslil na 30 tisíc korun. "Veškeré okolnosti tohoto případu jsou předmětem dalšího prověřování," dodala Kroftová.

TN.cz