Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 22.11. 2018 11:40
letěl stovky kilometrů

Z nebe se snesl dopis pro Ježíška. Holčičce z Čech se přání asi splní

Děti u stromečku
Zdroj: Profimedia

Malá holčička z Česka přivázala svá vánoční přání na barevné balónky a odeslala je Ježíškovi. Dopis pak překonal vzdálenost přes 400 kilometrů. U polských Katovic ho na poli našla devítiletá Kamilka a rozhodla se Ježíškovi s plněním ztraceného přání pomoci.

Patrycja Olsza z polského města Zabrze ve Slezsku byla v pondělí na procházce se svou devítiletou dcerou Kamilkou a psem Borysem. Na poli v trávě si malá holčička všimla něčeho barevného. Byly to dva nafukovací balónky, ke kterým byl přiložen dopis Ježíškovi od čtyřleté Aničky z vesničky na Berounsku.

 

"Je to k nám více než 400 kilometrů. Moje dcera okamžitě přišla s myšlenkou, že musíme holčičce dárek poslat," říká Patrycja Olsza a pustila se tak do pátrání po malé Aničce. Příběh odvysílala polská televize TVN ve své středeční ranní relaci Dobré ráno.

 

 

Ukázalo se, že Anička je fanynkou Ledového království a přeje si šaty princezny Elsy. Ježíška dále prosí o velké růžové kolo, plyšáky a malovátka. Napsala si také o autodráhu a skateboard. "Pravděpodobně má bratra," myslí si paní Patrycja a dodává, že se rozhodla společně se svou dcerou Kamilkou přání Aničce splnit. K celé akci se rozhodla připojit také polská nadace "Strážce – Vyrovnávání příležitosti", která zorganizovala sbírku. Pokud se vše podaří, chce Kamilka za Aničkou osobně přijet s dárky do Česka.

 

 

Přání vzbudilo velkou pozornost polských médií. Reportáž o něm natočily největší televize TVP a TVN. Polská veřejnoprávní televize TVP událost zařadila i do hlavní zpravodajské relace a věc rozebíral dokonce meteorolog.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

Daniel se všiml této zvláštnosti na vánočním stromku. Jestli to na něm také najdete, okamžitě ho vyhoďte!

Žena pod stromečkem našla dárek od Billa Gatese: Vánoce už nemohly být lepší! Neuhodnete, co jí daroval

pan TN.cz