Obchodní sdělení
Toto je obchodní sdělení. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Příběh Májky, nejslavnější české paštiky

Téma:

O Češích se často říká, že jsou paštikáři a něco na tom asi bude. V jejich konzumaci se můžeme směle rovnat vyspělým „paštikovým“ národům, jako jsou Francouzi nebo Belgičané.

Asi každý z nás si někdy vzal třeba Májku na výlet či na dovolenou. Ale víte, jak se taková paštika vyrábí, jaké chutné přísady se do nich dávají a jak můžete paštiku použít například na silvestrovskou oslavu nebo jako surovinu pro vaření?

Mnoho lidí neví, jak se rodí vůbec nejslavnější česká paštika – Májka, a to Májka s novými recepturami , která vznikla v letošním roce. A také jak si udělat z paštiky super narozeninový dort a co dalšího s ní můžete s rodinou či vašimi přáteli zažít. Podívejte se na video s příběhem této nejoblíbenější paštiky.


Paštika je ideální na piknik s rodinou, na svačinu doma, pro akční zábavu venku, jako ingredience pro vaření nebo pro posezení s vínem.

Tajemství paštik

Paštiky od ověřených producentů obsahují kvalitní maso a další chutné přísady. Tajemství šéfkuchařů těch nejlepších výrobců paštik je ukryto ve výběru koření, jako je pepř, sůl, skořice, zázvor, či muškátový oříšek. Do paštik se často přidávají i bylinky, například bazalka nebo petržel. Gurmáni ocení také brusinky, zelený pepř, ořechy nebo plátky mandlí, které paštice dodají exotickou příchuť. Do dražších paštik se však přidává také alkohol. Typický je především koňak, portské víno nebo grappa.

Základní složku u většiny paštik tvoří játra a ta jsou jak známo významným zdrojem pro život tak nezbytného prvku – železa. Obsahují také velké množství tolik potřebných bílkovin. V současnosti si můžete na trhu vybrat z nepřeberného množství trvanlivých nebo chlazených paštik. Například český výrobce Hamé jich v současnosti vyrábí více než 100 různých druhů.

Ke klasické Májce nedávno přibyly tři druhy s novými recepturami, které jsou k zakoupení v moderním skleněném obalu. Májka tak již není jen známý játrový krém, ale pochutina se zbrusu novými příchutěmi. Fanoušci paštik s brusinkami či dalšími specifickými chutěmi tak již nyní nemusejí jezdit do Paříže či do Belgie.

Zkuste recept na úžasné paštikové taštičky s mangovým salátem nebo chutnou polévku s výbornými játrovými knedlíčky z paštiky.

Chcete mít výběr a volit si z mnoha druhů paštik? Ušetřete čas a vyzkoušejte nový eshop Hamé. Najdete tam výběr z více než 60 druhů paštik, akční slevy, zvýhodněné skupinové balení.
 

Související témata:
Komerční článek