Krajská nemocnice Liberec

Přibývá budoucích maminek s covidem, nemocnice nabízí vyšetření doma

Těhotná žena s rouškou
Zdroj: Getty Images
Martin Klícha
Martin Klícha
5.11. 2020 5:45
Téma:

Mezi nemocnými s onemocněním covid-19 jsou i budoucí maminky. Množí se dotazy na vyšetření, Krajská nemocnice v Liberci proto přispěchala na pomoc. Zavádí novou službu, v rámci které bude do terénu po celém kraji vysílat sanitku s lékařem, který vyšetření zajistí.

Ke středečnímu ránu bylo v Česku téměř 363 tisíc lidí, kteří bojují s onemocněním covid-19. Nemoc se nevyhýbá ani budoucím maminkám, které ale musí podstupovat vyšetření. To například s nařízenou karanténou může být problém.

 

Pozitivních maminek podle primáře gynekologicko-porodnického oddělení Krajské nemocnice Liberec Pavla Černého přibývá i v Libereckém kraji. S dotazy na vyšetření se na jejich oddělení obrací praktičtí gynekologové i obvodní lékaři, nemocnice se proto rozhodla zavést novou službu.

 

"Od tohoto týdne budeme vysílat do terénu sanitku s naším lékařem, který zajistí vyšetření covid pozitivní maminky a jejího miminka a v případě potřeby také předepíše či podá příslušnou medikaci. Službu budeme samozřejmě poskytovat všem covid pozitivním rodičkám v našem kraji, nejen pacientkám, které se rozhodly porodit v liberecké porodnici,“ uvedl k výjezdům Černý s tím, že o službu mohou požádat gynekologové ze spádové oblasti.

 

 

Nemocnice se dostala pod palbu kritiků, když se objevila fotka, na které lékaři vyšetřovali bývalou biatlonistku Veroniku Vítkovou venku. "Tohle už je moc!!! Liberecká nemocnice – porodnice a vyšetření venku v zimě a na dešti. Chápu, že je teď mazec, ale aspoň ten stan tam mohl být. Styďte se," doprovázel text zveřejněnou fotografii.

 

Na pomoc přispěchala sama biatlonistka Vítková. Ona sama požádala o vyšetření venku, protože nebylo jasné, jestli není covid-19 pozitivní, nechtěla tak ohrozit další pacientky, které byly v čekárně. Nemocnice jen vyhověla jejímu přání.

TN.cz