Už o víkendu!

Přichází krvavý vlčí superměsíc! Pojí se s ním temná proroctví

Krvavý měsíc
Zdroj: Profimedia
Krvavý měsíc

Už v noci z neděle na pondělí budou moci lidé v České republice sledovat na obloze netradiční podívanou – krvavý vlčí superměsíc. Nad ránem se Měsíc, který bude v úplňku, ponoří do stínu Země. Bude to poslední zatmění Měsíce v tomto desetiletí. S krvavým měsícem je spojeno hned několik proroctví.

Krvavý vlčí superměsíc spojuje hned několik jevů. Měsíc bude nejblíže Zemi a na obloze tak bude nejjasnější, proto se mu říká superměsíc. Prvnímu úplňku v roce se říká vlčí měsíc. Díky lomu světla v atmosféře získá Měsíc červenou nebo nahnědlou barvu, proto krvavý.

 

Podle některých vykládačů Bible je ale krvavý měsíc předzvěstí apokalypsy. Odkazují se na Zjevení Janovo, kde se píše. "Pak jsem viděl, že Beránek rozlomil šestou pečeť. Nastalo velké zemětřesení, slunce se zatmělo jako smuteční flór, měsíc zrudl jako krev," stojí ve Zjevení.

 

"Hvězdy padaly z nebe jako zralé plody ze stromu, do kterého se opře silný víítr. Obloha zmizela, jako když se svine plachta. Každá hora a každý ostrov se pohnul ze svého místa," popisuje Bible apokalypsu.

 

Pověrčiví byli ohledně krvavého měsíce i starověké společnosti. Třeba Inkové podle historika Davida Dearborna "nepovažovali zatmění Měsíce za nic dobrého," uvedl list Express. Inkové podle něj na Měsíc vyli a mířili zbraněmi, protože věřili, že se jej pokouší zmocnit obří jaguár.

 

 

Babyloňané rudý měsíc považovali za symbol blížící se tragédie, například úmrtí krále. Když se na obloze objevil, zpřísnili ochranu panovníka.

 

Krvavému superměsíci přikládají velký význam také astrologové. Superměsíc bude mít na náš život podle nich mnohem větší vliv než obyčejné zatmění, protože je Měsíc nejblíže Zemi. "Zatmění ovlivňuje naše emoce, intimní život, náš domov a rodinu," uvedl astrolog Jamie Partridge.

 

 

Úplně ovlivní všechna znamení, poměrně v klidu ale mohou být ryby, blíženci, panny a střelci, kteří budou podle astrologů účinkům úplňku nejvíce imunní.

 

Krvavý vlčí superměsíc budete moci sledovat v přímém přenosu také na webu TN.cz.

 

ČTĚTE TAKÉ:

Nový hit mezi dietami: Sledujte Měsíc a hubněte s vlkodlačí dietou tři kila za den
Chcete zažít božský sex? Řiďte se podle fáze MĚSÍCE!

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

vbo TN.cz