výstraha

Meteorologové rozšířili výstrahu před bouřkami, hrozí i kroupy

Bouřky v Česku
Zdroj: zpravy@nova.cz
Bouřky a kroupy - ilustrační foto
Téma:

Před další vlnou bouřek varuje Český hydrometeorologický ústav, tentokrát výstraha platí pro velkou část Česka.

Výstraha před silnými bouřkami je v platnosti až do nedělních 21 hodin a platí pro Jihomoravský, Královéhradecký, Liberecký, Moravskoslezský, Olomoucký, Pardubický a Zlínský kraj.

 

"Dnes a zítra se budou v nevýrazném tlakovém poli nad naším územím tvořit bouřky, a to zejména v odpoledních hodinách. Na severu a východě našeho území se mohou ojediněle vyskytnout i silné bouřky doprovázené přívalovými srážkami a kroupami. Častěji se silné bouřky vyskytnou v oblasti hor na severu a východě. Vyšší srážkové úhrny v intenzivních bouřkách očekáváme v neděli,“ varují meteorologové na svém webu.

 

"V sobotu odpoledne a večer očekáváme na severu a východě ojediněle výskyt silných bouřek doprovázených úhrny srážek kolem 30 mm a kroupami, zejména na horách. V noci na neděli budou bouřky ubývat a slábnout," informuje ČHMÚ.

 

 

"V neděli během dne očekáváme na severu a východě ojediněle výskyt silných bouřek doprovázených úhrny srážek kolem 40 mm a kroupami, zejména na horách. Později večer budou bouřky ubývat a slábnout," předpovídají meteorologové.

 

Přívalový déšť může ojediněle vést k zatopení níže položených míst, sklepů. Dbát na bezpečnost zejména s ohledem na nebezpečí úrazu větrem uvolněnými předměty, pádem ulomených větví apod. a zásahu bleskem.

Související témata:
hru TN.cz