týdenní předpověď

Přijede letos Martin na bílém koni? Následující týden bude rekordní

Sníh na podzim
Zdroj: Profimedia
Ilustrační foto
Téma:

Na bílém koni letos svatý Martin nepřijede. Celý týden se budou teploty pohybovat kolem 15 stupňů a spíše než sněhu se dočkáme občasného deště. Mírně ochladit by se mělo ve čtvrtek.

Pokud jste se těšili na první sníh, který slibuje pranostika, že Martin jezdí na bílém koni, nejspíš budete zklamaní. Následující týden bude nadprůměrně teplý a sněžit by podle meteorologů nemělo ani na horách. Mírné ochlazení přinese studená fronta, která do Česka dorazí ve čtvrtek.

 

"Kolem rozsáhlé tlakové výše nad Ruskem k nám bude pokračovat příliv teplého vzduchu od jihu. Ve čtvrtek bude přecházet přes naše území k východu slábnoucí studená fronta. Kolem hluboké tlakové níže nad východní Atlantikem bude na konci týdne do střední Evropy proudit teplejší a vlhčí vzduch od jihozápadu," popisují meteorologové.

 

Pondělí

Dnes bude převážně polojasno, ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy. V jihozápadní polovině území zpočátku převážně zataženo nízkou oblačností, místy mlhy. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 12 °C, v 1000 m na horách kolem 15 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině a na horách na severu čerstvý 6 až 11 m/s, s nárazy kolem 15 m/s, na horách kolem 20 m/s (70 km/h).

 

 

Úterý

V úterý bude jasno až polojasno, místy, zejména v západní polovině Čech a na Českomoravské vrchovině nízká oblačnost nebo mlhy, které se postupně většinou rozpustí. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti a slabém větru až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 14 až 18 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 12 °C. Foukat bude mírný jihovýchodní vítr 3 až 7 m/s, na Českomoravské vrchovině, na jižní Moravě a na horách na severu čerstvý 5 až 10 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na hřebenech hor na severu kolem 20 m/s (70 km/h).

 

Středa

V polovině týdne bude polojasno až skoro jasno, místy, přes den postupně jen ojediněle nízká oblačnost nebo mlhy, zejména v jihozápadní polovině území. Ojediněle mrholení. Nejnižší noční teploty 11 až 7 °C, při malé oblačnosti a slabém větru až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 13 až 17 °C, při déletrvající nízké oblačnosti kolem 11 °C. Mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s, na Českomoravské vrchovině a na jižní Moravě čerstvý 4 až 9 m/s, místy s nárazy kolem 15 m/s, na hřebenech hor na severu až 20 m/s (70 km/h).

 

Čtvrtek

Čtvrtek bude oblačný až zatažený, místy déšť nebo mrholení, zejména v Čechách. Místy přechodně až polojasno. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 11 až 15 °C. Vát bude mírný jihovýchodní vítr 2 až 6 m/s se bude měnit na severozápadní až severní.

 

Pátek

V závěru pracovního týdne bude oblačno až zataženo, místy déšť nebo mrholení. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 5 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 14 °C. Mírný severní až severovýchodní vítr 2 až 5 m/s se bude měnit na jihovýchodní.

 

Výhled na víkend

O víkendu by mělo být oblačno až zataženo, místy slabý déšť nebo mrholení. Místy přechodně až polojasno. Ojediněle mlhy. Nejnižší noční teploty 9 až 4 °C. Nejvyšší denní teploty 10 až 15 °C. 

Podívejte se na aktuální předpověď počasí:

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

mom TN.cz