zkoušky za dveřmi

Přijímačky na střední se blíží. Zkuste si, jak byste obstáli v testu z matiky!

Přijímací zkoušky
Zdroj: Thinkstockphotos
Ilustrační foto
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
17.2. 2020 5:45
Téma:

Přijímací zkoušky na střední školy a gymnázia se kvapem blíží. Skládají se ze dvou částí, z nichž jednu tvoří test z matematiky. Organizace Cermat zveřejnila příklady otázek - i vy si tak můžete zkusit, jak byste v testu obstáli a jestli byste se dostali na střední školu.

Jednotná přijímací zkouška na střední školy a gymnázia se skládá ze dvou částí - z českého jazyka a literatury a matematiky. První řádný termín proběhne proběhne 14. dubna (čtyřleté obory a nástavby) a 16. dubna (šestiletá a osmiletá gymnázia), školáci tak mají ještě dostatek času na přípravu.

 

Centrum pro zajišťování výsledků vzdělávání neboli Cermat zveřejnil ilustrační testy, díky kterým si mohou deváťáci (či mladší ročníky v případě víceletých gymnázií) vyzkoušet, jak jsou na tom se svými znalostmi a zda jsou dostatečně připraveni na přijímačky.

 

 

Zkusit si je můžete i vy. Zadání ilustračních testů z matematiky pro čtyřleté obory a nástavby najdete ZDE. Správné řešení si můžete ověřit ZDE. Nezapomeňte, že při přijímacích zkouškách nejsou povoleny tabulky a kalkulačka. Jedinou pomůckou jsou psací a rýsovací potřeby.

 

Na to, jak byste uspěli v testech z českého jazyka, se můžete podívat v našem článku ZDE.

 

Přestože do přijímaček zbývá ještě docela dost času, to samé však neplatí pro podání přihlášek. Termín pro obory bez talentových zkoušek je 2. března. V prvním kole si školák může podat dvě přihlášky, v dalších kolech počet není omezený.


Na příklady testů k přijímacím zkouškám z matematiky se můžete podívat v následující galerii:

GALERIE: Příklady testů k přijímačkám z matematiky

1
/
9
Zdroj: Cermat / Národní ústav pro vzdělávání
Příklady testů - matematika - 1
 

TN.cz