Majetkové přiznání

Příjmy ministrů a šéfů stran: Bartoš prodal auto, Hamáček má tři hypotéky

Andrej Babiš, Jan Hamáček, Ivan Bartoš
Zdroj: Profimedia
Politici podali majetková přiznání za rok 2019
Eva Pavelková
Eva Pavelková
2.7. 2020 5:50
Téma:

Politici si loni k platům za veřejné funkce přičetli často statisícové příjmy. Vyplývá to z majetkových přiznání, která podle zákona museli podat do konce června. Podívejte se, za co utráceli předsedové sněmovních stran a ministři.

Předsedové stran

Premiér a šéf ANO Andrej Babiš za loňský rok vykázal příjem téměř 215 milionů korun. Od holdingu Agrofert a firmy Imoba, které uložil do svěřenského fondu, mu na účtu přistálo více než 92 milionů korun. Na konci minulého roku měl předseda ANO na svém účtu 161 milionů, zbytek v "jiných pohledávkách".

 

Šéf ODS Petr Fiala si loni k poslaneckému platu výukou na brněnské Masarykově univerzitě vydělal 810 tisíc korun a vzal si leasing za 200 tisíc.

 

Předseda Pirátů Ivan Bartoš své auto naopak prodal a vydělal na něm 220 tisíc. Splácí hypotéku ve výši 1,2 milionu a další dvě půjčky.

 

 

Předseda SPD Tomio Okamura má na svém účtu téměř sedm milionů a na penzijním připojištění naspořil 1,6 milionu korun, na životním téměř 375 tisíc. Většinu jeho příjmu tvoří zisky z podnikání, 2,6 milionu poslal podle přiznání sám sobě. Splácí hypotéku ve výši 3,8 milionu korun.

 

Zhruba 24 tisíc korun z podnikání přiznal šéf komunistů Vojtěch Filip, který oznámil také úvěr ve výši 135 tisíc.

 

Ministr vnitra a předseda ČSSD Jan Hamáček pak utratil 150 tisíc korun za automobilového veterána GAZ-21. Splácí tři hypotéky a 200 tisíc si půjčil také od svého otce Vladimíra.

 

Hypotéku má také lidovecký předseda Marian Jurečka, ke konci loňského roku ve výši 3,5 milionu.


Podívejte se na reportáž TV Nova o majetkovém přiznání politiků:

 

Hypotéku, která měla na konci loňského roku výši 2,3 milionu korun, splácí také předsedkyně TOP 09 Markéta Pekarová Adamo. Byt koupila společně s manželem za celkem 6,3 milionu korun.

 

Dvě hypotéky, které na konci minulého roku činily téměř 3,5 milionu, měl předseda Starostů a nezávislých Vít Rakušan. Kromě toho měl také leasing ve výši 430 tisíc korun.

 

Šéf Trikolóry Václav Klaus mladší loni utrácel za auto, které koupil za 800 tisíc. Vzal si půjčku od soukromé osoby ve výši jednoho milionu a v kolonce "jiný peněžitý příjem" vyplnil 1,3 milionu.

 

Majetková přiznání ministrů najdete na další stránce:

 

1
2
VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz