čočkovitý mrak

Přiletěli mimozemšťané? Kalifornie žasla nad krásným nebeským úkazem

Čočkovitý mrak připomíná UFO
Zdroj: U.S. Forest Service / Donna Kleaver Thompson
Mrak, který se objevil v Kalifornii, připomíná UFO
Kateřina Sejková
Kateřina Sejková
22.2. 2020 16:24
Téma:

Některým připomíná UFO, jiným Saturn nebo létající klobouk - takové dojmy vyvolal krásný nebeský úkaz, který se minulý týden objevil nad horou Mount Shasta v Kalifornii. Jedná se o čočkovitý mrak, který není úplně neobvyklým jevem, přesto lidi pořád fascinuje.

Zajímavý nebeský úkaz se nad kalifornskou sopkou Mount Shasta objevil v ranních hodinách a neunikl zvědavým pohledům místních lidí, kteří sdíleli fotografie na sociálních sítích. A protože fantazii se meze nekladou, každému připomínal něco jiného.

 

Nejčastější reakcí bylo, že je mrak podobný lodi mimozemšťanů. "Vypadá to, že se létající talíř připravuje na přistání," zaznělo v komentářích pod příspěvkem americké lesní správy. "Je to vesmírná loď plná Lemuriánů!" napsala nadšeně Susan. 

 

 

"To je tak krásné. Vypadá to jako Saturn," zareagovala na mrak Janet. "Myslím, že Moudrý klobouk (kouzelný klobouk z příběhu o Harrym Potterovi, pozn. autora) přiletěl na návštěvu," oponovala Leslie.

 

Nebyl to však ani klobouk, ale létající talíř, nýbrž tzv. čočkovitý mrak. V minulosti byl tento zajímavý obláček považován za UFO, dneska se však už ví, že vzniká při intenzivním vlnovém proudění větru přes hory za vysoké vlhkosti vzduchu. Často je proto vidět v blízkosti pohoří.

Související témata:
TN.cz