Krnáčová rekapituluje

Primátorka Krnáčová slaví 58 let! Jak hodnotí roky v politice?

Pražská primátorka Adriana Krnáčová dnes slaví 58. narozeniny. Proslula jako politička, která nešla pro ostřejší slova daleko a kritici jí také vyčítají řadu problémů, například kolem pronájmů městských budov nebo tunelu Blanka. Štáb televize Nova za primátorkou vyrazil a zajímalo je nejen to, jak by zhodnotila své působení v čele Prahy.

Po říjnových komunálních volbách jí skončí vládnutí v hlavním městě. Pak se prý máme nechat překvapit, kam budou její kroky směřovat. Při bilancování co se jí podle ní povedlo, vyjmenovala dlouhý seznam od tunelu Blanka až po rekonstrukci pražských silnic.


Naopak u toho, co se jí nepovedlo, zas tak kritická nebyla. “Měla jsem udělat jednu věc a tu jsem neudělala. Měla jsem vyhodit Trojkoalici z koalice,“ řekla primátorka.


Krnáčovou si lidé pamatují i díky jejímu slovníku. Občas totiž nešla pro ostřejší slova daleko - například když komentovala problémy kolem ještě tehdy neotevřeného tunelového komplexu Blanka.

 

“Asi jsou blbí. Když někdo hrabe tunel, tak je tam s největší pravděpodobností nějaká vlhkost. Ten projekt dělal asi nějaký debil. Nejen ten projektant, ale je tam více debilů,“ pronesla dříve Krnáčová.

 


Občas jí prý bylo v krizových situacích úzko. Například po pádu lávky v Troji nebo po požáru hotelu v centru města. Servítky si dnes před kamerou nebrala ani ohledně vítěze v nadcházejících volbách. “To, co všichni slibují, se nestane. A nejsou schopní to splnit,“ sdělila.


Kancelář má nyní primátorka zaplavenou květinami. Oslavu narozenin ale prý plánuje v poklidu až na víkend.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
Michal Čoudek, rod TN.cz