Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

SILVESTR 2015

Rok 2016 je tady! Jak slavili v různých částech světa? VIDEO

Zdroj: liveleak.com

Svět přivítal rok 2016 velkolepými oslavami a ohňostroji. Jako první si přiťukli obyvatelé Samoy a Vánočního ostrova v Tichomoří, díky časovému posunu se tak stalo v 11:00 SEČ. Statisíce lidí slavilo v ulicích Sydney, New Yorku nebo Berlína.

Nejdéle si na novoroční přípitek počkali lidé na souostroví Americká Samoa, kde rok 2016 nastane až v pátek ve 12:00 SEČ. Naopak jako první oslavili nový rok obyvatelé Samoy a Vánočního ostrova, už ve čtvrtek v 11:00 SEČ.

 

O hodinu později vstoupily do nového roku i dva neobydlené tichomořské ostrovy - Bakerův a Howlandův. Půlnoční oslavy po celé planetě kvůli místním administrativním úpravám a časovým vyrovnáváním trvají déle než 24 hodin.

 

Silvestrovský ohňostroj na Novém Zélandu

 

 

Silvestrovský ohňostroj v Sydney

 

Oslavy nového roku v Tokiu

 

Nový rok v Hong Kongu

 Takhle přivítali nový rok v New Yorku

Po Samoi a kiribatském atolu Kiritimati, známém jako Vánoční ostrov, oslavy pokračovaly na Liniových ostrovech, které z velké části patří k tichomořské republice Kiribati. Ve 13:00 SEČ si připili první Rusové, například v nejvýchodnějším ruském městě Anadyru. Ve 14:00 SEČ se k nim připojilo například Sydney a za další dvě hodiny Tokio.

 

 

Tradičně největší oslavy se konaly například v australském Sydney u ikonické budovy opery. Statisíce lidí slavily i na newyorském Times Square, v Berlíně mezi Braniborskou bránou a Vítězným sloupem, v Londýně na Trafalgarském náměstí či na slavné pláži Copacabana v brazilském Riu de Janeiro.

 

Kvůli teroristickým hrozbám však silvestrovské veselí na mnoha místech světa doprovázela zvláštní bezpečnostní opatření, mimo jiné ve Francii, Bruselu, Moskvě či New Yorku.

 

 

Ne všude na světě vychází půlnoc ve vztahu k SEČ na celou hodinu. Díky místním administrativním úpravám časových pásem tak půlnoc na Chathamových ostrovech nastává v 11:15 SEČ, v australské pevninské oblasti Eucla v 16:15, v části Austrálie v 15:30, v Nepálu v 19:15 či v Íránu ve 21:30.

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

TO BUDE SHOW! Štěpán Urban se dnes večer vrací na obrazovky. A nebude sám...

Růžové ochlupení a další šílenosti! Budou toto české trendy roku 2016?

čtk TN.cz