Tisková zpráva
Toto je tisková zpráva. Redakce TN.cz neovlivňuje jeho obsah.

Záznam tiskové konference - Inovace v době pandemie: I ojetiny se dají prodávat přes e-shop, zákazníci si rychle zvykli

AAA auto
Zdroj: AAA auto
Téma:

Inovační laboratoř AuresLab, která v rámci skupiny AURES Holdings vyvíjí za pomocí nejnovějších technologií nové produkty, služby i IT systémy, slaví již 3 roky.

Od založení na počátku roku 2018 již kromě datových aplikací AuresApps představila několik úspěšných projektů jako prodej investičních vozů Mototechna Classic, službu dlouhodobého pronájmu Mototechna Drive nebo službu testování vozu Try & Buy. Již v roce 2019 začala testovat i první e-shop s ojetými vozy u nás. Ten pomohl udržet prodeje ojetých vozů při lockdownech během pandemie, kdy se uzavřely všechny pobočky sítě autocenter AAA AUTO a Mototechna. Skupina AURES Holdings tak prodala za poslední rok více než 15 % z celkového objemu prodaných aut právě on-line.

I přes zásadní dopady pandemie koronaviru na celý sektor automotive jsme v rámci skupiny během extrémně těžkého roku 2020 prodali 70 000 automobilů. Jde o náš pátý nejlepší výsledek v téměř třicetileté historii společnosti. Velký podíl na tom má právě inovační laboratoř AuresLab, kterou jsme spustili před třemi lety. Bez nových technologií a inovativního přístupu by naše společnost nemohla být lídrem trhu a těžko by zvládala dopady krize, která ještě zdaleka není za námi,“ uvedla Karolína Topolová, generální ředitelka a předsedkyně představenstva AURES Holdings, provozovatele mezinárodní sítě AAA AUTO.

Již 1. února 2019 jsme spustili první e-shop v rámci pilotu. To jsme ještě netušili, jak moc se nám tento projekt za třináct a půl měsíce zúročí. Během první vlny pandemie jsme tak mohli ze dne na den spustit on-line prodej. Zatímco během první vlny pandemie se lidé teprve učili nakupovat on-line a prodávalo se 20% aut oproti běžnému stavu, nyní prodáváme zhruba 50%,“ doplnil Stanislav Gálik, výkonný ředitel inovační laboratoře AuresLab.

On-line tisková konference inovační laboratoře AuresLab proběhla 10.2.2021, níže si můžete prohlédnout její záznam.

Související témata:
Tisková zpráva