Tisková konference

U vězeňské služby dřív pracoval i třetí mrtvý z Ostravy, bude sbírka

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 11.12. 2019 16:19
Téma:

Příslušníkům vězeňské služby, kteří v úterý zemřeli při střelbě v ostravské fakultní nemocnici, bylo 39 a 49 let. V minulosti přitom u vězeňské služby pracoval i další muž, kterého útočník zastřelil.

Na středeční tiskové konferenci to prozradil generální ředitel vězeňské služby Petr Dohnal. "První z našich kolegů, který zahynul, pracoval v ostravské vazební věznici, druhý ve věznici Heřmanice. Bylo jim 39 a 49 let," řekl Dohnal.

 

Potvrdil také dřívější informaci TV Nova, že jeden ze zmíněných dozorců zemřel, když vlastním tělem chránil svoji dceru, kterou do čekárny doprovázel. "Je pro nás, a nejen pro nás, velkým hrdinou," zmínil Dohnal.

 

Doplnil, že oba muži byli v nemocnici ve svém volnu, takže nebyli ozbrojení. "I třetí muž, který v Ostravě zemřel, v minulosti působil u vězeňské služby jako člen justiční stráže. Odešel od nás před deseti lety," prozradil šéf vězeňské služby. Zároveň ovšem popřel, že by šlo o cílený útok právě na dozorce.

 

 

Zároveň vězeňská služba společně s odboráři vyhlásí sbírku na pomoc pozůstalým. Ta se má rozběhnout v pondělí a trvat dva měsíce.

 

Útočník v čekárně ambulance postřílel celkem šest lidí. Policisté ho vypátrali přibližně po třech hodinách. Když střelec zjistil, že je mu na stopě policejní vrtulník, obrátil zbraň proti sobě. Záchranáři se ho ještě snažili resuscitovat, ale neúspěšně. Podle informací TV Nova jím měl být 42letý Ctirad V. z Opavska.

TN.cz