krajská soutěž

PŘÍMÝ PŘENOS: Vyprošťování u nehod, sledujte hasiče v akci

Hasiči vyprošťují zraněného - Ilustrační
Zdroj: Profimedia
Téma:

Hasiči denně nasazují vlastní životy, aby zachránili lidi v nouzi. Někdy o životě a smrti rozhodují vteřiny, proto je pro hasiče nutné se neustále zlepšovat. Výsledky tréninku pak hasiči předvádí na soutěžích, právě soutěž ve vyprošťování se koná v neděli ve Zvíkovci.

Mnohdy řidiči po nehodách zůstávají uvězněni ve zmačkaných vozidlech a jediní, kdo jsou v tu chvíli schopni je z železné pasti dostat, jsou hasiči. Často může jít o vteřiny, zraněného je potřeba dostat do nemocnice co nejrychleji.

 

I z toho důvodu se hasiči neustále zlepšují, své dovednosti pak poměřují na hasičských soutěžích.

 

V neděli se koná krajská soutěž Plzeňského kraje ve Zvíkovci, kde hasiči soutěží o cenu starosty. Celá akce začala v devět hodin a měla by trvat a do pozdního odpoledne.

 

 

Městys Zvíkovec zprostředkoval z celé akce přenos na sociálních sítích, každý si tak může vychutnat soutěž z pohodlí domova.


 

Velký úspěch na německé soutěži už včera zaznamenali čeští hasiči. Na 9. Berlin Firefighter Stairrun vybíhají dvojice do 39. patra s 300 m dlouhým náběhem přes Alexandeplätz.

 

První část akce.

 

"Českou republiku reprezentoval Pavel Kouřík z HZS Pk ÚO Domažlice ve dvojicii s Petrem Smilkem z HZS Zlínského kraje. V celkovém pořadí kluci obsadili 2.místo s časem 6:36min," zveřejnili plzeňští hasiči.

klma TN.cz