Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.3. 2015 12:09
zatmění Slunce

Nebeské divadlo sledovalo celé Česko! Podívejte se na VIDEO

Zdroj: TV Nova

Dnes od půl 10 dopoledne dojde k částečnému zatmění Slunce. Sledovat ho můžete přímým přenosem na TN.cz.

Po několika letech jsme mohli pozorovat částečné zatmění Slunce. Došlo k němu 20. března v 9:36 (Praha), přičemž své maximální fáze má dosáhnul v 10:46. Při tomto zatmění Měsíc zakryl asi 73 procent Slunce. Zatmění skončilo v 11:57. Bylo pozorovatelné v celém průběhu. Nádherný příroddní úkaz sledovalo celé Česko.

 

Máte fotografie ze zatmění? Pošlete nám je na mail zpravy@nova.cz. Děkujeme! 

 

Při pozorování zatmění Slunce je zapotřebí dodržovat bezpečnostní pravidla. Odborníci varují, že je třeba používat speciální pomůcky, jinak hrozí poškození zraku.

 

Děsivá předpověď: Už dnes se má začít plnit strašné proroctví!
<imagebox_

 

 "Zatmění Slunce není potřeba sledovat dalekohledem. Naopak je k tomu potřeba mít speciální pomůcky, například brýle na pozorování nebo svářečskou kuklu s dostatečně velkým ochranným faktorem. V žádném případě nedoporučuji amatérské pomůcky jako disketu nebo začouzené sklíčko. Sluneční světlo to sice zeslabí, ale neodfiltruje ultrafialové záření, takže by mohlo dojít k poškození zraku. Stejně tak by si měli dát pozor lidé, kteří mají nějak poškozený zrak nebo oční vadu," uvedl pro TN.cz Jan Šifner z Hvězdárny a planetária hl. m. Prahy.

 

Takhle zatmění probíhalo v jednotlivých městech:


 

Tabulka - zatmění slunce

hel TN.cz
Reklama