KRÁLOVSKÉ OSLAVY

Princ Charles slaví narozeniny. Trůnu se možná dočká už příští rok

Královna Alžběta a princ Charles
Zdroj: Profimedia
Královna Alžběta a princ Charles
Brabec Martina
Martina Brabec
Aktualizováno 18:21
14.11. 2020 11:32
Téma:

Nejstarší syn současné britské královny Alžběty II. princ Charles v sobotu slaví 72. narozeniny. Držitel titulu princ z Walesu na trůn čeká od roku 1952 a je nejdéle sloužícím princem z Walesu v historii. V poslední době se ale stále více šíří spekulace, že na trůn už dlouho čekat nebude.

Charles Philip Arthur George se narodil 14. listopadu 1948. V roce 1952 na trůn nastoupila jeho matka, současná královna Alžběta II. Od té chvíle je princ Charles prvním v pořadí nástupnictví na britský trůn.


Jeho první manželkou byla princezna Diana, se kterou měl dva syny, Williama a Harryho. Díky nim má také čtyři vnoučata, George, Charlottu, Louise a Archieho. Manželství s Dianou ale v roce 1996 po 15 letech skončilo rozvodem. O rok později Diana zemřela při autonehodě v Paříži. Druhou Charlesovou manželkou se stala v roce 2005 Camilla Parkerová Bowlesová.

 


Princ Charles čeká na nástup na britský trůn nejdéle v historii a pokud se někdy stane britským králem, tak bude vůbec nejstarší osobou, která kdy byla korunována britským monarchou.

 


V době koronavirové epidemie se stále více objevují spekulace o tom, že by se tak mohlo stát již velmi brzy. Královna Alžběta II. svému synovi postupně řadu pravomocí předává a podle některých britských médií příští rok plánuje rezignovat úplně.

 

Jak to vypadalo, když princ Charles slavil kulatiny? Podívejte se na reportáž TV Nova:

 

TN.cz