Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Roztomilé princátko

Princ George slaví 5. narozeniny! Má nový portrét a speciální minci

Portrét prince George - 5. narozeniny
Zdroj: facebook, The Royal Family
Královská rodina zveřejnila nový portrét prince George

Britský princ George slaví páté narozeniny! Královská rodina vydala při této příležitosti jeho nový portrét, který Brity doslova okouzlil. Všímají si především podobnosti s jeho otcem princem Williamem.

Z prince George vyrostl roztomilý chlapec s blonďatými vlásky a nakažlivým úsměvem. Od ucha k uchu se šklebí i na oficiálním portrétu, který vydala královská rodina v neděli 22. července - na Georgeovy páté narozeniny.

 

"Vévoda a vévodkyně z Cambridge s potěšením sdílejí novou fotografii prince George u příležitosti pátých narozenin Jeho královské Výsosti," uvedl Kensingtonský palác, kde rodina oficiálně bydlí, na sociálních sítích.

 

Fotka vznikla v zahradách Clarence House, který zase obývá Georgeoův dědeček princ Charles s manželkou Camillou. Právě tady se také konala oslava po křtinách bratříčka oslavence prince Louise 9. července, kdy byl snímek pořízen.

 

Video: Reportáž o křtinách prince Louise

 

Autorem je fotograf Matt Porteous, který také po křtu zachytil rozesmátého Louise s maminkou Kate. Sama vévodkyně se také ve volném čase věnuje fotografování, v minulých letech Kensingtonský palác zveřejnil například její portréty princezny Charlotte.

 

 

Královská mincovna také u příležitosti princových pátých narozenin vydala novou pětilibrovou minci. Na rubu stříbrného penízku je vyobrazen svatý Jiří na koni, jak propichuje draka - podle slavné legendy.

 

 

Princ George je prvorozeným synem prince Williama a vévodkyně Kate, v následnictví britského trůnu mu patří třetí místo. Narodil se 22. července 2013 odpoledne v porodnici svaté Marie v Londýně. O tři měsíce později byl pokřtěn.

 

Jeho sestřička princezna Charlotte se narodila 2. května 2015, je první královskou princeznou po 65 letech. Zatím posledním potomkem Williama a Kate je princ Louis, který přišel na svět 23. dubna 2018.

epa TN.cz