Bratrské spory

Princ Harry zradil královnu, tvrdí William. Vedle bratra odmítl i sedět

Princové William a Harry
Zdroj: Profimedia
Princové Harry a William
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
3.10. 2020 14:27
Téma:

Britští princové William a Harry si podle informací od královské rodiny byli vždy blízcí. To však změnil Harryho odchod do Ameriky spolu s Meghan. William mu nikdy neodpustil, že plány na "megxit" dříve zveřejnil na sociálních sítích, než je probral s královnou.

Vévoda z Cambridge bratrovo gesto podle informací portálu Mirror vnímá jako zradu samotné královny. Na summitu, na kterém měla královská rodina projednat okolnosti odchodu Harryho a Meghan, s ním dokonce odmítl sedět u jednoho stolu.

 

Samotnému jednání totiž předcházel společný oběd, na který rodinu sezvala královna Alžběta II. Nakonec s ní Harry, vévoda ze Sussexu, jedl prakticky sám, William sice dorazil na jednání, ale z oběda se omluvil.

 

Rozčílilo ho, že Harry své zaječí úmysly nejprve oznámil na sociálních sítích a teprve poté je hodlal probrat s královnou. To vévoda z Cambridge považuje doslova za zradu a jeho vztahy s bratrem od té doby citelně ochladly.

 

 

Podle informací zahraničních médií William na společný oběd nedorazil proto, že by nevydržel to pokrytectví – usmívat se na sebe u stolu a pak probírat odchod, o kterém celý svět věděl dříve než rodina.

 

Samotnou touhu po vlastním životě ale William prý chápe. "Moje rodina i já zcela podporujeme jejich touhu vést nový život," vyjádřil se. Oba princové od "megxitu" však komunikaci omezili pouze na vzájemné přání k narozeninám.

TN.cz