Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 20.1. 2019 20:36
jízda bez pásů

Princ Philip po nehodě zase sedl za volant. Šla po něm policie

Zdroj: TV Nova

Dva dny po vážné dopravní nehodě usedl princ Philip opět za volant. Sedmadevadesátiletého manžela královny Alžběty ovšem vyfotografovali, jak řídí bez zapnutých bezpečnostních pásů. V britských médiích si za to vysloužil kritiku. Varování si vyslechl i od policie.

Policisté podle agentury AFP navštívili vévodu z Edinburghu poté, co noviny v sobotu zveřejnily snímky, jak Philip sedí za volantem nového Land Roveru Freelander na královském panství Sandringham.

 

„Byli jsme o existenci těchto fotografií informováni, a proto jsme řidiče, který se přestupku dopustil, varovali. Je to standardní postup, když se o podobném přestupku dozvíme,“ uvedla mluvčí policie hrabství Norfolk.

 

 

Za nepřipoutání hrozí pokuta 100 liber (necelé 3000 Kč) na místě, při přestupkovém řízení u soudu se může vyšplhat až na pětinásobek.

 

 

Princ Philip měl vážnou dopravní nehodu ve čtvrtek. Na křižovatceu Sandringhamu nedaleko venkovského sídla královské rodiny se jeho vůz srazil s jiným autem a převrátil se na bok.

 

Podle Buckinghamského paláce vévoda neutrpěl žádné zranění, byl ovšem v šoku a lékaři ho pro jistotu převezli do nemocnice na pozorování kvůli možným vnitřním zraněním. Dvě ženy z druhého auta utrpěly lehká zranění.

 

Britská média po čtvrteční nehodě královského kmeta spekulují o tom, jak je možné, že Philip ve svém vysokém věku stále řídí automobil.


Připomeňte si nehodu prince Philipa v reportáži:

TN.cz
Reklama