Královská rodina

Princové na nože. William a Harry spolu kvůli odchodu nemluví doteď

Princ Charles se syny
Zdroj: Profimedia
Harry (vlevo) a William s otcem Charlesem
Petr Zelený
Petr Zelený
Publikováno 18. 8. 2020
Téma:

Rozhodnutí prince Harryho a jeho manželky Meghan stáhnout se z královské rodiny a vzdát se s tím souvisejících povinností výrazně poškodilo vztahy mezi Harrym a jeho bratrem Williamem. Princové spolu v podstatě nemluví doteď.

Tvrdí to alespoň autor nové životopisné knihy o Harrym a Meghan Finding freedom (Hledání svobody) Omid Scobie. Podle něj se vztahy mezi oběma princi dostaly na bod mrazu poté, co se Harry s Meghan rozhodli zveřejnit své plány na odchod z královské rodiny a veřejného života.

 

Podle Daily Mailu byl William rozzuřený. Klín mezi oba bratry prý navíc vrazil i fakt, že kvůli Meghaninu těhotenství byly napjaté vztahy i mezi ní a vévodkyní Kate.

 

Scobie tvrdí, že William s Harrym po rozhodnutí odchod vytroubit do světa nepromluvil dva měsíce a i nyní je kontakt mezi následníkem trůnu a jeho mladším bratrem naprosto minimální.

 

 

"Neviděli se, vzdálenost mezi nimi narostla. Než se tohle zahojí, tak to bude chtít nějaký čas," nechal se slyšet Scobie. Tragický je podle něj také vztah mezi Kate a Meghan, které spolu osobně nekomunikují a jejich "vztah se nikdy nikam neposunul."

 

Takzvaný Megxit otřásl britskou královskou rodinou letos na začátku ledna. Svůj odchod Harry a Meghan oznámili na instagramu. Posléze přesídlili z Velké Británie do Severní Ameriky.

 

Připomeňte si poslední oficiální akci Harryho a Meghan v reportáži:

 

TN.cz