neštěstí na lhotě

Případ dvou utopených chlapců nekončí! Žalobkyně podala stížnost

Pátrací akce u jezera Lhota - 3
Zdroj: AKTU.cz
Lucie Staničková
Lucie Staničková
1.6. 2020 15:29
Téma:

Státní zástupkyně Dana Čechová podala stížnost proti rozhodnutí mělnického soudu. Ten ve středu zastavil trestní stíhání rodičů dvou chlapců, kteří se v roce 2018 utopili na koupališti Lhota u Prahy. Případem se tak bude muset zabývat soud.

Žalobkyně podle mluvčího mělnického soudu Jindřicha Špergla zatím podanou stížnost neodůvodnila. "Státní zástupkyně počká na zaslání písemné verze rozsudku a až pak svou stížnost zdůvodní,“ sdělil redakci TN.cz Špergl.

 

Poté se případem začne zabývat Krajský soud v Praze. Původně státní zástupkyně navrhovala pro rodiče roční podmínku. Minulý týden však soudkyně stíhání zastavila s tím, že největším trestem je pro ně smrt jejich dětí.

 

 

Tehdy s tím souhlasili také žalobkyně i obhájce. Čechová si nechala lhůtu na podání stížnosti. Neuvedla však, zda se proti rozsudku odvolá.

 

Chlapci vietnamského původu se na koupališti Lhota utopili 2. srpna 2018. Tehdy nebylo jasné, zda se děti ztratily ve vodě, nebo na souši. Potápěči je nakonec po dvou hodinách našli utonulé ve vodě. Policie pak navrhla obžalovat rodiče, kteří tam byli s nimi.

 

Soud zastavil trestní stíhání rodičů dvou utopených dětí. Více se dozvíte v následující reportáži:

 

TN.cz