Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

příjemné zprávy

Připravte se na konec května! Do Česka dorazí léto, bude až 28 °C

Léto
Zdroj: Getty Images

Chladné počasí a déšť je v poslední době na denním pořádku. To by se však mohlo změnit. Na konci května se totiž teploty začnou zvyšovat. I když bude průměrně kolem 20 °C, mohli bychom se dočkat i teplot letních, a to až 28 °C.

Pokud patříte mezi lidi, kteří trpí, když je chladno a deštivo, můžete se začít radovat. Sice nás v příštích dvou týdnech čekají spíše nižší teploty doprovázené zataženou oblohou, v posledním květnovém týdnu se vše změní.

 

Podle odborného webu inmeteo chladné počasí vystřídají teploty, které se budou pohybovat kolem 20 °C.

 

Postupně se do Česka vrátí i letní počasí, které bude ideální na opalování. "Letní charakter počasí se do Česka vrátí v poslední květnové dekádě. Tj. od 21. května teplota výrazně poroste a oblačnost bude převládat jen malá - tj. jasno nebo polojasno," řekla pro TN.cz meteoroložka Dagmar Honsová.

 

Teploty by mohly vyšplhat i ke třicítce. "Z pohledu dlouhodobé předpovědi to nyní vypadá, že se budou nejvyšší odpolední teploty pohybovat kolem letní hranice - tj. 25 °C a v nížinách zřejmě naměříme i 28 °C. Tedy teploty skoro na koupání," doplnila Honsová.

 

 

Na příští dny si však připravte ještě deštníky a teplejší bundy do skříně raději neuklízejte. Průměrně se budou teploty přes den pohybovat od 10 do 16 °C, v noci pak klesnou i k nule. Převážně bude zataženo, na většině území déšť nebo přeháňky. Na horách může napadnout i sníh.

 

reg TN.cz