Květy v zimě

Příroda se zbláznila! Česko zasypal sníh, v Praze rozkvetl strom

Kvetoucí strom v lednu
Zdroj: Dana Kolodžejová
Na pražském Jižním Městě vykvetl strom
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
Aktualizováno 16:26
6.1. 2021 14:37
Téma:

Pořádné překvapení čekalo na obyvatele pražského Jižního Města. Místo závějí sněhu je přivítal kvetoucí strom. Okrasná třešeň je obsypaná květy navzdory tomu, že většinu Evropy zasáhlo silné sněžení a náledí a sníh komplikuje dopravu i v Česku.

Novoroční překvapení v podobě kvetoucího stromu objevila paní Dana, která na pražském Chodově žije. Podle jejího vyjádření pro TN.cz je rozkvetlá třešeň ve svém okolí jediná, přestože podobných stromů tam roste více.

 

"Byl zatím jediný. Před naším domem máme okrasnou třešeň, ale ta nekvete," popsala paní Dana. Strom obsypaný narůžovělými květy roste mezi panelovými domy mezi ulicemi Opatovská a Modletická.

 

 

Nejedná se o jediné podobné překvapení za poslední dobu. V listopadu loňského roku odborníky překvapily kvetoucí kaktusy na terase jednoho domu nedaleko Prahy. Namísto toho, aby se připravovaly na vegetační období, vykvetly krásnými růžovo bílými květy.

 

"Pěstuji již dvacet let a tohle se mi ještě nestalo," přiznala paní Eva, které kaktusy patří. Nezvyklé chování pichlavých krasavců zaskočilo i zkušeného botanika Tomáše Procházku. "Je to rozhodně zvláštní," připustil v rozhovoru pro TN.cz.

 

GALERIE: Kvetoucí strom v lednu

1
/
6
Zdroj: Dana Kolodžejová
Kvetoucí strom v lednu - 1

Související témata:
TN.cz