Nádherný úlovek

Příroda se zbláznila. Milan si z lesa přinesl takovéhle krasavce

Příroda se zbláznila. Hřiby rostou i v listopadu
Zdroj: tvnoviny.sk
Téma:

Na Slovensku se příroda nejspíš zbláznila. Měsíc před Vánoci našel pan Milan v okolí slovenského města Martin několik hřibů.

Na houby se vyplatí zřejmě chodit i v listopadu. Přesvědčil se o tom pan Milan ze slovenského města Martin. V období, kdy se chodí spíše na běžky, našel v lese o víkendu krásnou rodinku hřibů borových.

 

Nerostou ale jenom u našich sousedů. Potvrzují to slova houbaře z Libereckého kraje. "Potkal jsem starší manželský pár, který si s úsměvem nesl dva úplně narvané koše mladých hřibu hnědých," líčí překvapený nálezce, který si nakonec houby také přinesl. Takto se pochlubil na webu nahouby.cz, kde si houbaři sdělují své zkušenosti.

 

Štěstí měl v minulém týdnu také pan Petr v obci Hrabyně na Opavsku. "Za hodinu jsem měl plný kýbl hub. Převážně babky velké jako ruka, potom malé bedly a viděl jsem i holubinky," popsal. Že rostou potvrzují lidé i na Olomoucku. Nedaleko Litovle tam údajně na stromech roste hlíva.

 

 

Výhodou je, že teď v zimě nalezené houby nejsou červivé. Pokud ale nějaké hřiby opravdu najdete, dávejte si pozor. Mráz totiž poškozuje jejich tkáně a z jedlých hub se rázem mohou stát jedovaté. Podle mykologů nejsou nebezpečné přízemní mrazíky, ale pokud přijde mráz minus pět a více, takové houby doporučují ve volné přírodě už nesbírat.

 

 

Máte i vy nějaký houbařský úlovek? Podělte se o něj. Své snímky posílejte na e-mail zpravy@nova.cz nebo na náš facebook

Související témata:
pan TN.cz