Úkaz na Slovensku

Příroda se zbláznila! V Borovcích spouští v úterý samosběr jahod

Sběr jahod v listopadu
Zdroj: facebook, Plantex
Sběr jahod v listopadu
Téma:

Čerstvé jahody v listopadu? Díky letošnímu počasí pro ně nemusíte do obchodu či ke 12 měsíčkům. Nedaleko českých hranic je v úterý seženete i na plantáži u slovenských Piešťan. Jahodárna v obci Borovce v úterý uspořádá samosběr! Kilo lahodných červených plodů koupíte v přepočtu za 65 korun.

Tím, že mají na poli zralé jahody, se v jahodárně Plantex pochlubili na facebooku v neděli. "Napište nám, zda máte zájem o samosběr od úterý 13. listopadu," vyzvala společnost na facebooku. Příspěvek měl v pondělí odpoledne dva tisíce sdílení, 800 "lajků" a téměř 900 komentářů, v nichž samozřejmě skoro všichni uvedli, že zájem mají.

 

"Jahody jsou v tomto období opravdu jen zázrak přírody a vyšších teplot během měsíců října a listopadu, úroda je ale limitovaná. Chuť stálerodících jahod je přiměřená podzimnímu období," napsala společnost, když oznámila, že se samosběr opravdu uskuteční.

 

Podle webu TVNoviny.sk jich na plantáži uzrály zhruba dvě tuny. "Vsadili jsme na celoročně rodící úrodu. Nezvykle teplé počasí a minimum srážek zajistily, že jahody ještě zvládli zčervenat, dozrát a neshnít," citoval web manažera zahradního centra Petera Kováče.

 

Co mají v úterý v devět hodin ráno očekávat, v jahodárně u Borovců neví. Příspěvek, že mají jahody na samosběr, totiž na facebooku vidělo 100 tisíc lidí!

 

 

Za kilo jahod chtějí 2,5 eura (zhruba 65 korun). Ovoce jahodárna radí rychle sníst, protože by se mohly jahody kazit rychleji, než je u nich v jiném ročním období běžné. Očekávají, že dvě tuny vyprodají během hodin.

 

Na čerstvých jahodách by si mohli pochutnat i čeští milovníci sladkých červených plodů. Jahodárna leží jen asi hodinu cesty od Uherského Hradiště. Ze Zlína je to k Piešťanům zhruba hodina a půl jízdy.

 

Jahodárna leží u obce Borovce, viz mapa:

Související témata:
vbo TN.cz