1. část rozhovoru zpověď exmanželky

Jaký byl skutečně Elvis Presley? Priscilla promluvila pro TV Nova!

TV Nova poskytla rozhovor slavná americká herečka Priscilla Presley. Zahrála si například v úspěšné filmové trilogii Bláznivá střela, známá je také díky manželství s králem Rock'n'Rollu Elvisem Presleym.

S Elvisem se Priscilla potkala už v roce 1959 v Německu - to jí bylo 14. Ačkoliv jejich pozdější sedmileté manželství skončilo v roce 1973 (tedy 4 roky před jeho smrtí), na krále Rock'n'Rollu vzpomíná s láskou.

 

"Elvis je můj život, každý den, vážně. Mám na něj nejlepší vzpomínky," přiznala Priscilla. Měli spolu velmi krásný vztah a ani po rozvodu s Králem Rock'n'Rollu se jejich pouta nezpřetrhala. "Byl mým nejlepším přítelem i poté, co jsme se rozvedli, neustále jsme spolu mluvili, telefonovali jsme spolu hodiny. Nikdy jsem necítila, že bych ho ztratila, máme spolu dceru," řekla v rozhovoru pro TV Nova.

 

Priscilla je zakladatelkou a ředitelkou společnosti Elvis Presley Enterprises. Vlastní práva na písně i slavný Graceland. Patří mezi nejbohatší ženy showbusinessu a podle Forbesu se její jmění odhaduje na tři miliardy korun. Teď je na turné s Českým národním symfonickým orchestrem, který hraje nejznámější Elvisovy skladby.

 

 

"Miluji ten orchestr. Dělají neuvěřitelnou show, jsou skvělí a vybrala jsem si je, protože Elvis miloval velkolepé show. Český národní symfonický orchestr je brilantní," vysvětlila své rozhodnutí.

 

Značnou popularitu získala i díky filmovému plátnu. V úspěšné trilogii filmů Bláznivá střela se objevila po boku Leslieho Nielsena. "Zažila jsem při natáčení skvělé časy s Lesliem Nielsenem. Byla jsem velmi nervozní, protože nejsem komik, říkala jsem stále režisérovi, že nedokážu být komediant, že to nepůjde. A on říkal - o to jde - komediant by přehrával," zavzpomínala na natáčení.

 

Priscilla za několik dní oslaví 72. narozeniny. O svém věku se ale baví nerada. Každopádně v tom, co by pro ni byl nejlepší dárek, má zcela jasno. "Hlavně žádnou oslavu," zasmála se.

 

V příštích dnech vám přineseme druhou část exkluzivního rozhovoru, ve kterém Priscilla Presley popsala třeba to, jak vycházela se svým zetěm, Králem popu Michaelem Jacksonem. A také prozradí, co ví o České republice a jestli se k nám chystá.

Michal Čoudek/ lud TN.cz