Silný příběh

Přišel o půl těla, děti se mu smály. Teď žije naplno a hraje i tenis!

Rowdy Burton - 2
Zdroj: Profimedia
Rowdy Burton
Téma:

Kvůli vrozené poruše mu ve třech letech lékaři amputovali obě nohy, už tak těžký život navíc Rowdymu Burtonovi ještě ztrpčovaly děti, které si z něj dělaly legraci. Nyní je mu třicet let a život si užívá naplno. Přesto přiznal, že má jeden velký nesplněný sen.

Činnosti jako chození nebo běhání, které většina lidí považuje za samozřejmost, se Rowdy Burton (30) z Alabamy musel trpělivě učit. Má za sebou roky trvající tvrdou školu, přesto nikdy neztratil odhodlání na sobě pracovat a dělat vše proto, aby měl jeho život smysl.

 

"Vždy jsem se na každé situace snažil najít pozitivní konec," prohlásil Rowdy Burton v rozhovoru pro televizi Barcroft TV. A že to neměl vůbec jednoduché. Kvůli vrozené poruše známé jako Sacral Agenesis, která v době vývoje plodu postihuje dolní část páteře, museli Rowdymu amputovat obě nohy, informuje britský Daily Mail.

 

 

O končetiny přišel ve třech letech, stal se kvůli tomu terčem posměchu ostatních dětí a později i spolužáků. Než by používal kolečkové křeslo, raději si vybral chůzi po rukou a loktech. Byl velmi trpělivý, nyní už dokonce hraje i tenis a jezdí na skateboardu.

 

 

Ačkoli má neskutečnou vůli žít, nemůže se Rowdy zbavit pocitu, že ho ztráta končetin připravila o lásku, po které tak touží. "Můžu mít i děti, kdybych chtěl, což mnoho lidí překvapuje," přiznal. Navíc má ještě jeden sen, který by si rád splnil. "Chci se dostat do vesmíru, než zemřu," prohlásil.

 

 

Nejen díky tenisu nakonec Rowdy získal i spoustu přátel. Podle jeho známých je věčným optimistou, který si okamžitě každého získá. "Je to jeden z těch lidí, které si každý okamžitě zamiluje," prohlásil jeho přítel Christy Rue.

Související témata:
lud TN.cz