exekuce

Přísný trest za dluhy! Město rodině zabavilo a prodalo psa Eddu

Mops - ilustrační foto
Zdroj: Profimedia
Mops - ilustrační foto
Téma:

Velmi přísně potrestalo německé město Ahlen rodinu za nezaplacené daně a poplatky. Z domova jim sebrali to nejcennější, co tam našli – fenku černého mopse Eddu. Psa město dokonce prodalo nové majitelce. Přestože inzerovalo, že je fena ve výborném stavu, nová majitelka za čtvrt roku musela zaplatit v přepočtu 46 tisíc za ošetření mopse.

Rodina, která měla vůči městu velké dluhy, si stěžuje, že úředníci chtěli nejprve zabavit invalidní vozík, na nějž je otec tří dětí odkázaný. Ten ale nepatřil rodině ale zdravotní pojišťovně. Úředníci se tak zmocnili Eddy.

 

Město se brání, že jednalo podle zákona. Domácí zvířata jsou sice z exekuce vyjmuta, ale jen do hodnoty 250 euro (přibližně 6 500 Kč). Čistokrevná fena ale měla hodnotu mnohem vyšší. Že byla exekuce legální, uznává i bývalý majitel. Město Eddu prodalo v aukci na aukčním portálu ebay za 750 euro (19 tisíc korun).

 

Cena se nové majitelce, policistce Michaele Jordanové, zdála až podezřele nízká. Za čistokrevnou fenu s průkazem původu očekávala minimálně dvojnásobnou cenu. Když ale zjistila, že psa prodává městský úřad, nakonec se do aukce zapojila a fenku získala. Teď chce ale Ahlen žalovat. Inzerát totiž uváděl, že pes je v perfektním zdravotním stavu.

 

 

Od prosince, kdy si psa pořídila, musela Jordanová dát za veterinární péči 1800 euro (přibližně 46 tisíc korun) a Edda podstoupila čtyři operace, podle televize BBC kvůli problémům se zrakem. Teď město žaluje a chce proplatit výdaje za léčbu Eddy.

 

Nová majitelka také dohledala rodinu, které Edda patřila původně. Žena, jíž psa město zabavilo, řekla, že je ráda, že je pes v dobrých rukou, i když přiznala, že jejím třem dětem se po Eddě velmi stýská.

Související témata:
vbo TN.cz