PŘEDPOVĚĎ POČASÍ

Příští týden čekejte deště, mohou se objevit i povodně, varuje ČHMÚ

Česko zasáhnou vytrvalé deště
Zdroj: Profimedia, ČHMÚ
Ilustrační snímek
Roman Dolejský
Roman Dolejský
11.10. 2020 14:34
Téma:

Slunečné počasí není na programu. Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) představil předpověď na další dny. Meteorologové varují, že se mohou objevit i povodně.

Déšť a studené počasí. V tomto duchu se podle ČHMÚ ponese počasí v Česku příští týden. "V první polovině týdne se místy vyskytnou i vydatnější srážky. V pondělí budou spojené se zvlněnou studenou frontou, v úterý a ve středu s tlakovou níží, která se bude přesouvat z Balkánu přes střední Evropu nad Pobaltí," popsal ČHMÚ.


Nejvíce srážky zasáhnou východ a severovýchod země. "Na většině našeho území se mohou pohybovat mezi 20 až 60 milimetrů, v severovýchodní polovině i kolem 80 milimetrů a na návětří hor nejsou vyloučeny ani úhrny nad 100 milimetrů. Nejméně naprší v jihozápadní polovině Čech, a to do 20 milimetrů," ujasnil ČHMŮ.

 

Předpověď srážek na příští týden:

 


Meteorologové vydali předběžné varování, že se od úterý mohou v Libereckém, Královéhradeckém, Pardubickém, Olomouckém, Moravskoslezském a Zlínském kraji objevit povodně. Hrozí, že by hladiny řek překročily 1. stupeň povodňové aktivity. "Pokud se předpověď potvrdí, vydáme v následujících dnech výstrahu," dodali meteorologové.

 

Předběžné varování před povodněmi:

 

Východ zasáhl velmi silný vítr, v Brně spadl strom na ženu s kočárkem. Podívejte se na reportáž televize Nova ze 4. října:

 

TN.cz