předpověď počasí

Příští týden se v Česku výrazně ochladí, na horách bude i sněžit!

Teplo/zima
Zdroj: Getty Images
Ilustrační foto
Regina Zajícová
Regina Zajícová
Aktualizováno 23.10. 2019 11:46
Téma:

Zatímco se tento týden v Evropě objevila vlna veder a na některých místech se mohou teploty vyšplhat až ke třiceti stupňům Celsia, následující týden si musíme už vyndat zimní kabáty. Dorazí k nám totiž studená fronta. S sebou přinese mrazivé počasí a také sníh.

Příjemné teploty si v posledních dnech užívá většina evropských států. A stejně na tom je i Česká republika. Nejtepleji má být ve čtvrtek. "Až do konce tohoto týdne budou nejvyšší odpolední teploty stoupat přes 20 °C a není vyloučené, že ve čtvrtek v odpoledních maximech naměříme při sluneční obloze i letní teplotu tj. 25 °C," uvedla Dagmar Honsová z Meteopressu.

 

Teploty budou především nadprůměrné oproti běžnému počasí v tomto období. Bohužel o víkendu se vše změní. "V neděli ukončí příliv teplého vzduchu přechod studené fronty a od pondělí bude do střední Evropy proudit studený vzduch od severu. Přinese výrazné ochlazení - po ránu bude mrznout a odpolední teploty se budou pohybovat pod 10 °C a na horách bude sněžit. Citelné ochlazení očekáváme od pondělí do pátku, od 2. listopadu půjde teplota opět mírně nahoru," vysvětlila Honsová.

 

V pondělí nás čeká oblačná až zatažená obloha. Ojediněle se mohou objevit přeháňky nebo déšť. Po ránu se místy vyskytnou také mlhy nebo nízká oblačnost. Nejvyšší denní teploty 7 až 11 °C, v noci klesnou na 5 až 1 °C. 

 

 

Podobné počasí bude také v úterý. K dešti se však na horách přidají sněhové přeháňky. Přes den se budou teploty pohybovat mezi 5 až 9 °C, v noci mezi 4 až 0 °C. 

 

Ranní mlhy a nízká oblačnost se objeví také ve středu. V noci teploty klesnou na 1 až - 3 °C, přes den se vyšplhají na 8 °C a bude polojasno. Ve čtvrtek teploty zůstanou stejné, bude polojasno až oblačno. 

 

V pátek nás čeká spíše oblačno až zataženo, občas se může objevit déšť nebo přeháňky. Sníh pak napadne od 700 metrů. Noční teploty 1 až - 3 °C, nejvyšší denní teploty 4 až 8 °C.  

Podívejte se na předpvěď počasí: 

TN.cz