Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

brutální vražda

Přítelkyni prakticky uřízl hlavu! Soud ho potrestal, ale odvolal se

Za vraždu bývalé přítelkyně poslal soud muže z Novojičínska na 18 let do vězení. Poté, co měl mladou ženu zabít, chtěl spáchat sebevraždu. Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný se odvolal.

Obžalovaného Pavla Mikuliče přivedla eskorta do soudní síně krátce po 13. hodině. Soud začal závěrečnými návrhy žalobce a obhájce. Státní zástupce požadoval za vraždu až dvacetiletý trest.

 

Mikulič měl svou bývalou přítelkyni zabít velice brutálně. Žena po jeho útoku vykrvácela, nožem ji totiž zasadil sedm ran. "Došlo k částečnému oddělení hlavy od těla, ale neúplnému,“ popsal šokující rozsah brutálního útoku státní zástupce David Bartoš.

 

Motivem vraždy měla být podle soudce hádka, která útoku předcházela. Muž se sice k činu přiznal, ovšem při výslechu uvedl, že si nic nepamatuje a neví, proč svou expartnerku zabil. On sám přitom policistům na tísňové lince oznámil, co se stalo.

 

 

Vražda se stala loni v březnu v Suchdole nad Odrou. Útočník chtěl krátce po ní spáchat sebevraždu skokem pod vlak. Jenže ten jel pomalu a skok pod kola muži nezpůsobil vážnější zranění. Skončil v poutech a ve vazbě.

 

Rozsudek zatím není pravomocný, obžalovaný se hned odvolal, státní zástupce si ponechal lhůtu na odvolání.

hru / TV Nova TN.cz