Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

dostal 12 let

Přiznal, že zamkl babičku a zapálil dům! Popálená žena se ho zastala

Celkem 12 let by si měl ve věznici s ostrahou odpykat mladík za to, že v únoru v Šanově na Znojemsku zapálil a zamkl dům, ve kterém nechal svou babičku. Podle soudu ji chtěl tímto způsobem zabít.

Dům měl muž zapálit poté, co se pohádal se svou babičkou. Podle obžaloby polil nábytek hořlavinou ve dvou pokojích v prvním patře domu a podpálil ho. Pak dům zamkl a utekl. Podle soudu chtěl babičku zabít.

 

"Takto činil s vědomím, že v pokoji bezprostředně sousedícím s místnostmi je přítomna poškozená, které se však shodou okolností podařilo z domu dostat," prohlásil předseda senátu Miloš Žďárský. "Tvrdil, že tak jednal právě proto, že tam babička byla," přidal se státní zástupce Milan Richter.

 

Žena však naštěstí utrpěla jen lehké popáleniny na hlavě a krku. Muž na útěku navíc ukradl na čerpací stanici pivo, které hned vypil. Po čtyřech dnech, kdy se v lesích živil sněhem a šípky, ho zadržela policie. K činu se doznal s tím, že dům zapálil proto, aby se ho matka a babička zřekly. Tvrdil ale, že bBabičce nechtěl ublížit. Soud mu však neuvěřil a potrestal ho za pokus o vraždu a krádež. Dostal 12 let za mřížemi ve věznici s ostrahou.

 

 

Mladík měl způsobit škodu za 1,5 milionu korun. Nemusí však zaplatit ani korunu, protože jeho matka se jako majitelka domu náhrady škody zřekla. A vnuka se u soudu zastávala i babička. K rozsudku se však nechtěly vyjadřovat. Pokud se obžalovaný nebo státní zástupce proti rozsudku odvolají, bude případ řešit Vrchní soud v Olomouci.

Ondřej Požár/ lud TN.cz