Pieta v Terezíně

Česko si připomíná holokaust: Zeman navštívil Terezín, okolí Hradu uzavřeli

Téma:

Celý svět si připomíná 70. výročí osvobození koncentračního tábora v Osvětimi. Hlavní město Praha hostí mezinárodní fórum o holokaustu. Vzpomínkové akce se konají i v Terezíně.

Mezinárodní fórum zaalo v Praze v pondělí po poledni a na dva dny se kvůli němu uzavřelo okolí Pražského hradu a Obecního domu. Účast na fóru Let My People Live, které pořádá Evropský židovský kongres, přislíbila řada odborníků ze světa médií, kultury nebo mezinárodní legislativy.

 

Na fóru vystoupí například předseda Evropského židovského kongresu Moše Kantor a také český premiér Bohuslav Sobotka. Probírat se bude extrémismus. To že jde o téma nadmíru aktuální, potvrdily nedávné teroristické útoky islamistů v Paříži. Jeden z útoků mířil přímo na židovskou komunitu.

 

 

V úterý členové fóra uctí památku obětí holokaustu také v Terezíně. A to kvůli tomu, že letos si připomínáme 70 let od osvobození koncentračních táborů.

 

Do Terezína už v pondělí dorazil prezident Miloš Zeman společně se slovenským prezidentem Andrejem Kiskou. Za přítomnosti hradní stráže se tam poklonili obětem nacistického teroru.

 

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
TN.cz