Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 7.6. 2018 22:17
záchrana života

Pro děti vběhli do hořícího domu! Policisté si převzali ocenění

Zdroj: TV Nova

Policisté, kteří v březnu zasahovali u požáru bytového domu v ústecké části Předlice, převzali medaile za statečnost. Ještě před příjezdem hasičů vběhli do zakouřeného domu a v jednom pokoji objevili čtyři malé děti v bezvědomí. Díky jejich odvaze se požár obešel bez tragických následků.

Plameny z oken, valící se dým, přijíždějící hasiči. Kdo mohl utéct, byl z domu venku. Dovnitř naopak vběhli čtyři policisté a hledali ty, co to nezvládli.

 

Dusivého kouře přibývalo, policisté měli jen pár okamžiků, než by byli sami ohroženi. Několik lidí zůstalo na střeše, další v pokoji nad bytem, kde hořelo. Šlo o čtyři malé děti. Policisté se k nim už nemohli dostat.

 

Hasiči v dýchací technice vynášeli jedno dítě za druhým. Všechny byly v bezvědomí. "U čtyřech těch dětí došlo k zástavě životních funkcí, takže jsme je pomáhali oživovat," uvedl zasahující policista Tomáš Paseka.

 

Děti skončily na umělé plicní ventilaci v nemocnici, teď už by ale měly být v pořádku. Nebýt důslednosti policistů, mohlo vše skončit tragicky.

 

 

"Byli přesvědčováni, že se v domě už nikdo nenachází, oni ale situaci nepodcenili a prošli kompletně celý dům," uvedl policejní prezident Tomáš Tuhý.

 

Zásadně pomohl i jeden civilista. Řidič, který si jako první všiml kouře valícího se z oken, ihned začal jednat. Hořet začalo zřejmě kvůli topné spirále, v jejíž těsné blízkosti někdo sušil prádlo. Policie případ vyšetřuje jako obecné ohrožení z nedbalosti.

 

 

Jestli budou za záchranu dětí oceněni i hasiči, se uvidí na konci října. Právě v tento termín se každoročně udělují medaile za statečnost příslušníkům hasičského záchranného sboru.
 

Ondřej Špalek/klma TN.cz