Ale ne nadlouho

Pro dobrotu na žebrotu. Muž vzal stopaře, ten mu ujel s autem!

Petr Zelený
Petr Zelený
Aktualizováno 9.11. 2019 21:41
Téma:

Trest za dobrý skutek dostal tuto středu řidič auta před nemocnicí v Hořovicích na Berounsku. Vyhověl totiž stopaři, který se chtěl nechat svézt k místnímu nádraží. V nestřežené chvíli ovšem pasažér skočil za volant a auto ukradl.

Muž využil chvíle, kdy šofér z auta vystoupil, aby zaplatil za parkování a ujel. "Prorazil přitom závoru u výjezdu z parkoviště," popsala policejní mluvčí Lucie Drábková.

 

Jenže z "nového" auta se muž neradoval dlouho. Zamířil do Prahy, kde chtěl natankovat. Jenže při příjezdu k benzínce si ho všimli policisté, kteří už o ukradeném autě věděli. A tohle se podobalo popisu, který slyšeli.

 

"Řidič ještě seděl v nastartovaném autě, když policisté služebním vozidlem vytvořili zátaras, aby jim nemohl ujet. Před policisty se zamkl uvnitř a odmítal spolupracovat s tím, že se jich bojí," doplnila Drábková.

 

Když se hlídce podařilo otevřít dveře od auta, držel se dotyčný vší silou volantu, takže ho muži zákona museli vytáhnout silou. Uvnitř pak našli pytlík s bílou látkou. Muž přiznal, že je to pervitin. A test na drogy vzápětí ukázal, že už se jím před jízdou nejspíš "posilnil".

Navíc policisté zjistili, že má zfetovaný šofér zákaz řízení. Vzápětí ho převezli na služebnu, kde zjistili, že jednatřicetiletý muž nemá oplétačky se zákonem poprvé. Za to, že si "půjčil" cizí auto, může v případě odsouzení mladík strávit za mřížemi až dva roky.

TN.cz