Brutální tresty

Pro gaye ukamenování, zloději přijdou o ruce. Brunej šokuje!

Žádost o ruku
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek
Téma:

Brunej je rozlohou malá země na ostrově Borneo, nyní ovšem přitáhla pozornost celého světa. Sultanát totiž právě zavedl brutální zákony, podle nichž je homosexualita nejen trestná, ale gayové mohou být odsouzeni ke smrti ukamenováním.

Tvrdé tresty podle islámského práva čekají například i na zloděje - ti mohou být za krádeže pro změnu potrestáni useknutím rukou. Nová pravidla se dočkala odsouzení a pohoršila velkou část světa, píše BBC.

 

Sultán Hassanal Bolkiah ve středu promluvil k národu. Ve své řeči zdůraznil, že je potřeba zesílit islámská učení v zemi. Homosexualita byla v Bruneji, která leží na části ostrova Borneo, nelegální už dřív, dosud za ni ale hrozilo maximálně deset let vězení.

 

Brunejští gayové jsou pochopitelně zděšení. "Vzbudíte se a uvědomíte si, že vaši sousedé, příbuzní, dokonce i ta paní, co u cesty prodává krevety, vás nepovažují za člověka a souhlasí s vaším ukamenováním," uvedl jeden z nich.

 

 

Brunej je velmi bohatá díky ropě a zemnímu plynu a na Západě vlastní řadu luxusních hotelů. Kvůli novým zákonům některé hollywoodské celebrity, například George Clooney, vyzvaly k jejich bojkotu.

pez TN.cz