Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Aktualizováno 24.3. 2018 21:32
Nezastaví se před ničím

Pro lup s bombou. Zloděj na jihu Čech vyhodil bankomat do povětří

Zdroj: TV Nova

Neuvěřitelný způsob vykradení bankomatu vyšetřují policisté na jihu Čech. Lupič si totiž přinesl trhavinu a přístroj odpálil. Poškodil při tom nejen bankomat, ale i okolní dům. Policisté zjišťují, jakou výbušninu lupič nebo lupiči použili a hledají svědky.

Na to, že se zloději kvůli krádeži nezdráhají bankomat poškodit, si už policisté zvykli. Způsob, jaký zvolili lupič nebo lupiči v jihočeském Dolním Dvořišti ale překvapil i zkušené kriminalisty. Aby se dostal k penězům, použil místo platební karty bombu.

 

Zprávu o tom, že se do bankomatu v budově zubní kliniky v Dolním Dvořišti vloupali zloději, dostali policisté v pátek krátce po 1. hodině ráno. Na místo hned vyjela policejní hlídka.

 

"Po příjezdu policisté ohledáním místa a od svědků zjistili, že došlo k výbuchu bankomatu a následnému odcizení finanční hotovosti neznámým pachatelem či pachateli. Detonace poškodila kromě bankomatu i okna, dveře a ostatní vybavení přilehlého domu," uvedla mluvčí jihočeských policistů Lenka Pokorná.

 

Útok na bankomat
Zdroj: Policie ČR Střepy odlétly několik metrů daleko

 

Policisté případ vyšetřují pro podezření ze spáchání trestných činů krádež a poškození cizí věci a žádali svědky, aby se přihlásili.

 

Hledají řidiče, kteří mezi tři čtvrtě na jednu a čtvrt na dvě v noci na pátek projížděli přes hraniční přechod Dolní Dvořiště a lidi, kteří se pohybovali blízko zubní ordinace. Ocenili by i záznam z palubní kamery v autě.

 

Svědci se mají přihlásit na Územní odbor Policie ČR Český Krumlov v Tovární ulici 165, na čísle 602 626 820 nebo na lince 158.

 

 

Kolik peněz se zlodějům podařilo uloupit a jakou škodu svým kouskem na domě a bankomatu způsobili, policisté neupřesnili.

 

Jihočeští policisté tento týden vyšetřovali další neobvyklý případ. V Třeboni pronásledovali lupiče, který přepadl banku. Mužům zákona ujížděl na horském kole. Daleko neujel a teď mu hrozí 10 let.
 

vbo TN.cz
Reklama