Moravskoslezský kraj

Čtyři nehody cyklistů za půlden. Pro jednoho musel vrtulník

Smrtelné sražení cyklisty
Zdroj: TV Nova
Ilustrační foto
Téma:

Hned čtyři nehody cyklistů museli v pátek řešit moravskoslezští záchranáři. Ke dvěma nehodám bylo potřeba zavolat také leteckou posádku, jeden z cyklistů byl v přímém ohrožení života.

Slunečné počasí nalákalo v pátek odpoledne v Moravskoslezském kraji na silnice kolaře. Moravskoslezští záchranáři tak museli řešit odpoledne čtyři nehody.


V poledne zasahovali záchranáři v Dobraticích na Frýdecko-Místecku. Osmašedesátiletý muž si při pádu z kola poranil hrudník. Po ošetření jej záchranka převezla na chirurgickou ambulanci do třinecké nemocnice.


Jen o necelou půlhodinu později zamířili záchranáři do Zátoru na Bruntálsku. Vážnost situace si vyžádala i přílet vrtulníku. “Cyklista se střetl s automobilem. Osmdesátiletý muž utrpěl poranění horní končetiny a hlavy. Po poskytnutí přednemocniční neodkladné péče jej letečtí záchranáři přepravili do ostravské fakultní nemocnice,“ sdělil mluvčí záchranářů Lukáš Humpl.

 


Dvacet minut před jednou hodinou odpoledne se opět srazil cyklista a auto v Kuníně na Novojičínsku. Tentokrát se jednalo o devítiletého hocha. Chlapec měl zřejmě otřes mozku a byl podřený. Záchranáři jej převezli do ostravské fakultní nemocnice.


Po páté hodině odpoledne se stala vážná nehoda v Oldřichovicích na Frýdecku-Místecku. Na místo vyjela třinecká posádka. Třiašedesátiletý cyklista byl v bezvědomí a přímém ohrožení života.


“Zasahující lékař u něj diagnostikoval poranění hlavy a mozku. Pacient byl uložen do vakuové matrace, záchranáři zajistili jeho dýchací cesty a převedli jej na přístrojem řízenou ventilaci,“ uvedl Humpl. Muže pak převezl vrtulník do ostravské fakultní nemocnice.

rod TN.cz