Srážka u Perninku

Pro oběti tragické nehody vlaků vznikla sbírka. Přispět může každý

Barbora Slavíková
Barbora Slavíková
10.7. 2020 11:32
Téma:

České dráhy chtějí co nejdříve odškodnit cestující a pozůstalé po obětech tragické nehody dvou osobních vlaků u Perninku na Karlovarsku. Železničáři pro zraněné kolegy zřidili sbírku přes transparentní účet. Přispět může každý.

Dopravce na webových stránkách vyjádřil lítost nad tragickou nehodou. Dráhy jsou prý připraveny pomoci rodinám obětí i zraněným cestujícím, a to včetně odškodnění a náhrady hmotných škod. Na stránkách najdou informace o tom, jakou cestou mají o odškodnění žádat.

 

České dráhy provozují oba vlaky, které se při úterní nehodě střetly. Drážní inspekce už z nahrávek mezi strojvedoucími a dispečerem zjistila, že měl jeden z nich čekat ve stanici na křížení vlaků, což se nestalo.

 

 

Při nehodě, která se stala jen pár set metrů od vlakového nádraží Pernink na Karlovarsku, zemřeli dva lidé, z toho jeden občan Německa. Dalších čtyřiadvacet cestujících se zranilo, z toho čtyři těžce. Vážně zraněné převezli do Fakultní nemocnice v Plzni. Všichni jsou stabilizovaní, dva z nich ale stále zůstávají ve velmi vážném stavu.

 

Po nehodě založili zaměstnanci Českých drah transparentní účet pro své tři kolegy, kteří by měli být právě mezi vážně zraněnými. Přispět jim může samozřejmě kdokoli.

 

Číslo transparentního účtu je 2401834582 / 2010. K pátečnímu poledni na konto lidé naposílali přes 170 tisíc korun, někteří včetně vzkazů brzkého uzdravení.

 

Připomeňte si nehodu ve středeční reportáži TV Nova:

 

pez TN.cz