Naplněná kapacita

Pro pacienty s covidem dochází na Zlínsku místo, sanitky je vozí jinam!

Petr Zapletal
Petr Zapletal
4.11. 2020 22:03
Téma:

Nemocnice budou i přes zpomalující se tempo šíření nákazy ještě nějakou dobu velmi vytížené. Napjatá je situace ve Zlínském kraji. Tamní zdravotnická zařízení se stále neobejdou bez pomoci okolních krajů. Několik covid pozitivních pacientů se muselo přesunout i během středy.

Fakultní nemocnice v Brně i v Olomouci už přijaly dvě desítky pacientů ze Zlínska. Několik nemocných skončilo i v Ostravě nebo Havířově. Převoz do okolních krajů ale pokračuje dál.

 

Další tři sanitky odvezly ve středu dopoledne ze Zlína covid pozitivní pacienty. Tentokrát do přerovské a olomoucké nemocnice. "Ty týmy se sestavují z celého kraje - jedna sanitka je přímo ze Zlína, jedna z Uherského Hradiště a jedna z Kroměříže," vysvětlil jeden ze záchranářů.

 

 

Nemocnici sice ubylo šest nakažených covidem, denně tu ale přibývá asi dvacítka nemocných. Vedení proto stále hledá volná lůžka. "Pomoc nabídla i vojenská nemocnice Olomouc, do obou nemocnic v Olomouci a do Přerova bychom měli převážet pacienty ještě ve čtvrtek a v pátek," přiblížil mluvčí nemocnic Zlínského kraje Egon Havrlant.

 

Několik oddělení tu pandemie koronaviru uzavřela. Zdravotníci, kteří ještě můžou sloužit, přecházejí na covidová oddělení. Přesto se zdá, že to nejhorší tu už mají za sebou. "Určitý optimismus v tuto chvíli je, ale my jsme opatrní," připouští Radomír Maráček, ředitel Krajské nemocnice Tomáše Bati ve Zlíně.

 

 

Zlínsko stále patří k nejhůře zasaženým regionům v Česku. Na sto tisíc obyvatel tu připadá zhruba 800 nakažených. I proto Vsetín provedl rozsáhlou dezinfekci v ulicích.

 

Hasiči během noci nachodili po městě několik kilometrů. Dezinfikovali centrum, vlakové nádraží, sídliště, lavičky, parkovací automaty i průmyslové zóny.

pez TN.cz