Frýdecko-Místecko

Pro zraněného letěl vrtulník. Zřítila se na něj zeď mateřské školy

Letecká záchranná služba
Zdroj: AKTU.cz
Vondřichová
Kristýna Vondřichová
2.7. 2020 22:35
Téma:

Málem osudnou se ve čtvrtek stala 59letému muži z Frýdecka-Místecka práce v mateřské školce. Zavalila ho tamní padající zeď. Pro těžce zraněného letěl záchranářský vrtulník z Ostravy.

K vážné nehodě došlo ve čtvrtek ráno. Operátoři zdravotnické záchranné služby se o události dozvěděli krátce před sedmou hodinou. Bortící se zeď zavalila 59letého muže, který pracoval v mateřské škole.

 

"Operátorům ZZS z obce Mosty u Jablunkova byl nahlášen člověk zraněný padající zdí. Na pomoc vyjel nejbližší tým rychlé zdravotnické pomoci a vzlétl vrtulník LZS z Ostravy," řekl mluvčí moravskoslezských záchranářů Lukáš Humpl.

 

 

V době příjezdu zdravotníků byl senior v bezvědomí a šlo mu o život. "Vyšetření zasahujícím lékařem ukázalo poranění v oblasti hlavy a dolní končetiny. Týmy mu daly krční límec, vakuovou dlahou zajistily poraněnou končetinu a lékař ZZS provedl intubaci dýchacích cest," popsal Humpl.

 

Těžce zraněného muže museli zdravotníci připojit na umělou plicní ventilaci. Záchranářský vrtulník ho poté dopravil na urgentní příjem ostravské fakultní nemocnice.

TN.cz