Chtěli materiál na Hillary

Problém pro Trumpa: Jeho syn se sešel s ruskou agentkou

Téma:

V kauze napojení volebního štábu Donalda Trumpa na Rusko se objevil první důkaz. Je jím email, který si Trumpův syn vyměnil s organizátorem schůzky, na které měl získat kompromitující informace o Hillary Clintonové. Informace měly podle emailu pocházet přímo od ruské vlády.

Donald Trump stále tvrdí, že neví o nikom z jeho volebního týmu, kdo by byl napojený na Rusko. Jenže teď se objevily informace o tom, že jeho syn mohl dostat zprávy přímo z Kremlu - dokazuje to email s organizátorem schůzky, v němž Donaldu Trumpovi mladšímu slibují informace od ruské vlády.

 

"Je to první jasný důkaz, že se členové Trumpova volebního týmu sešli s agentem cizí vlády ve snaze získat informace, které by zdiskreditovaly Hillary Clintonovou," řekl senátor za Demokratickou stranu Mark Warner.

 

Donald Trump o schůzce jeho syna, zetě a šéfa volební kampaně s Natalijí Veselnickou, ruskou právničkou napojenou na Kreml, údajně nevěděl. V den schůzky byl ale v New Yorku.

 

 

"Není to přímý důkaz. Lidé to ale berou velice vážně, protože v jedné místnosti seděli nejvýše postavení spolupracovníci Trumpa s ruskou advokátkou a všechno to zorganizoval bývalý ruský obchodník, který má k Trumpově rodině velice blízko podobně jako k představitelům ruské vlády," uvedl novinář Chad Day.

 

Organizátora schůzky Roba Goldstonea Donald Trump dobře zná. Díky němu mohl před čtyřmi lety uspořádat soutěž Miss Universe v Moskvě a snad jako poděkování si zahrál ve videoklipu ruské popové hvězdy Emina Alagorova, kterého Goldstone zastupuje.

 

 

O významu schůzky vypovídá , že se jí bude zabývat vyšetřovací komise amerického Kongresu. Pokud se ukáže, že se jeho volební štáb skutečně snažil získat pomoc ruské vlády, může to stát Trumpa prezidentské křeslo.

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve Full HD a bez reklam na Voyo.cz

Související témata:
vbo, Kateřina Kučerová TN.cz