vesmírný odpad

ZÁHADNÝ OBJEKT Z VESMÍRU: Spadl z nebe a nikdo neví, co to je

Barmu bombardovaly objekty z vesmíru
Zdroj: Twitter, FreeKachin
Téma:

Velké překvapení čekalo obyvatele na severu Barmy, z nebe se do opuštěného nefritového dolu zřítil ve čtvrtek záhadný objekt, který zaměstnal celou řadu vyšetřovatelů. Současně s ním další kus vesmírného smetí s čínskými nápisy prolétl střechou domu v nedaleké vesnici. Naštěstí nebyl nikdo zraněn.

Ohromný objekt, který měl na délku kolem 4,5 metru a v průměru něco přes metr, bez varování dopadl do oblasti opuštěného dolu na nefrit. Při dopadu okolí ohlušila ohromná rána. "Všichni místní si mysleli, že jde o vojenskou akci," uvedl pro portál Myanmar Times Ko Maung Myo z nedaleké vesnice Lone Khin.

 

Úředníci a vyšetřovatelé dlouho zkoumali, o co přesně se jedná. Ani po několika dnech nebyli schopni vesmírné smetí identifikovat. "Kovové předměty jsou pravděpodobně část satelitu, rakety, případně jde o kus letadla," uvádí místní média.

 

 

Čínská vláda podle portálu Futurism nepotvrdila ani nevyvrátila, zda jsou oba předměty ze stejného objektu a zda jde o zbytky čínského satelitu nebo rakety.

 

 

Podle portálu Futurism je možné, že se jedná o části vesmírné stanice Tchien-kung 1 (Nebeský palác 1), která by měla shořet v atmosféře v roce 2017. Výzkumník zabývající se vesmírným odpadem Clemens Rumpf pro portál Guardian uvedl, že by také mohlo jít o část čínské rakety Long March 11 (Dlouhý pochod 11), která odstartovala ve středu.

 

Incident ukazuje na narůstající problém s vesmírným smetím kolem Země. Podle Americké vesmírné agentury (NASA) obíhá zemi přibližně 500 tisíc kusů vesmírného odpadu. Ten se na oběžné dráze hromadí z vysloužilých satelitů a odhozených částí raket a pomocných raketových motorů.

 

 

Vesmírný odpad na oběžné dráze představuje nebezpečí pro vesmírnou stanici ISS, funkční satelity a také budoucí vesmírné mise. Také může dojít ke stejnému incidentu jako v Barmě, kdy dostatečně velký kus neshoří v atmosféře a dopadne na Zem.

 

Na videu doktora Stuarta Greye z univerzity v Londýně je vidět, jak se v průběhu let množí odpad na oběžné dráze:

 

NEPŘEHLÉDNĚTE:

VIDEO: Filmař měl za úkol natočit oblohu. Doma se pak na záznam podíval a nezmohl se na jediné slovo!

Průlomová zpráva z NASA: Na Jupiteru jsou mimozemšťané! Jak to vědci zjistili?

klma TN.cz