Letecká doprava

Problémové "Maxy" se vrátí už příští měsíc, věří Boeing

Boeing 737 MAX 8 norských aerolinií
Zdroj: Profimedia
Ilustrační snímek

Velké indické aerolinky SpiceJet tvrdí, že se přímo od Boeingu dozvěděly, že problémy stíhané letouny 737 Max se na nebe vrátí už v červenci. To by bylo výrazně dřív, než se dosud spekulovalo.

"Časový rozvrh, který jsme obdrželi, počítá s tím, že se stroje vrátí do vzduchu v červenci, možná už na konci června," cituje finančního ředitele SpiceJetu Kirana Koteshwara portál Aviation Business Me.

 

Dodal, že oni počítají spíše s červencem. Tak jako tak jde o hodně optimistický odhad. Jiné společnosti i regulátoři leteckého provozu totiž operují s pozdějšími daty.

 

Američtí i evropští regulátoři se nechali slyšet že návrat "Maxů" do provozu nechtějí uspěchat. Podle Koteshwara si je Boeing "dost jistý", že potřebná povolení sežene už v červenci.

 

To by byla výborná zpráva nejen pro aerolinky, ale také pro davy turistů (včetně těch českých), které se chystají na letní dovolenou a nechtějí nebo nemohou cestovat po zemi.

 

 

Bez ohledu na výsledky jednání a schvalovacího procesu už si ovšem některé české cestovní kanceláře letní sezónu "pojistily" a mají nasmlouvané všechny potřebné lety. To se týká například CK Alexandria.

 

Boeingy modelové řady 737 Max skončily uzemněné letos na jaře po dvou tragických nehodách, při kterých zahynulo celkem přes 300 lidí.

 

Pusťte si květnovou reportáž:

pez TN.cz