vakcinace

Problémy s rezervačním systémem pokračují! V Ostravě nemohli očkovat

Simona Šimková
Simona Šimková
16.1. 2021 20:24
Téma:

Problémy s rezervačním systémem na očkování pokračují a výpadky poznamenaly řadu nemocnic. Například ve Fakultní nemocnici v Ostravě v sobotu kvůli komplikacím s připojením nemohli zahájit vakcinaci. Problémy se podařilo odstranit až v poledne. Podle aktuálních informací se na očkování registrovalo 137 tisíc lidí nad 80 let, termín má 27 858 z nich.

V Ostravě byli lékaři připraveni začít očkovat seniory už v sobotu ráno. Nakonec to bude možné až v neděli.


Ve Fakultní nemocnici v Motole v Praze začalo očkování v sobotu v osm hodin ráno a hned z kraje už lékaři zaznamenali výpadky systému. "Fungovalo to na jednom počítači, tak jsme běhali a nevěděli, co dál,“ popsal situaci administrativní pracovník Motola Matuš Otruba.


Zhruba po hodině se systém zase rozběhl. Zdravotníci nasadili vysoké tempo. "Když to řeknu s nadsázkou, tak mi tahali doklady z kapes, abych už byl naočkovaný,“ řekl pan Václav Suk, který se nechal očkovat.

 


Plánování vakcinace na jiných místech komplikuje nefunkční rezervační systém. "Technické problémy byly hlavně na straně nemocnic,“ hájil se premiér Andrej Babiš (ANO).


A objevují se další problémy. Například čeští občané polské národnosti se nemohou registrovat. "Jejich rodné číslo má 11 čísel, tudíž při vstupu aplikace hlásí chybu,“ doplnil náměstek hejtmana Moravskoslezského kraje Lukáš Curylo (KDU-ČSL).


Své mouchy má i hlídací pes, který má upozornit na volný termín pro očkování. Proti koronaviru bylo v Česku od konce prosince naočkováno přes 105 tisíc lidí.

 

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

ls TN.cz