Solitaire, Srdce, Hledání min

Proč jsou ve Windows hry? Odborníci odhalili pravý důvod

Počítačové hry
Zdroj: Thinkstockphotos/ oficiální zdroj
Téma:
hry

Solitaire, Srdce, Hledání min a FreeCell, legendární hry, bez kterých se neobešel žádný počítač s operačním systémem Windows. Na počítačích ale nebyly nainstalovány kvůli zábavě, ve skutečnosti měly uživatelům ukázat nové možnosti počítačů a měly je s nimi naučit.

Oblíbená karetní hra Solitaire, v překladu do češtiny pasiáns, patřil dlouhá léta neodmyslitelně k počítačům s operačním systémem Windows, měl ve skutečnosti skrytou úlohu.

 

Microsoft jej poprvé přidal do operačního systému Windows v roce 1990 a to u verze Windows 3.0. Portál Mirror.co.uk teď ale svým čtenářům odhalil, že to nebylo jen proto, aby si uživatelé zpříjemnili čas strávený u monitoru, ve skutečnosti měl Solitaire naučit uživatele jak správně používat myš.

 

Dnes téměř neodmyslitelné příslušenství bylo v 90. letech pro uživatele zvyklé počítač ovládat jen příkazy na klávesnici velkou novinkou. Solitaire je měl naučit, jak zvládnout tak základní úkon, jako chytnout objekt a přetáhnout ho jinam.

 

 

Učit práci s myší mělo i Hledání min. Poprvé jej Microsoft zařadil do Windows 3.1 v roce 1992. Podla Daily Mirroru mělo uživatele naučit klikat levým i pravým tlačítkem a také mělo Hledání min učit uživatele klikat rychleji a přesněji.

 

Srdce, anglicky Hearts, Microsoft přidal do verze Windows 3.1 určené pro síťové propojení počítačů. Měly totiž uživatelům ukázat možnosti komunikace mezi různými hráči po síti. Poslední kultovní hra, FreeCell, sloužila pak Microsoftu, aby v ní otestoval různá technická vylepšení.

 

 

Portál Mirror.co.uk spekuluje, že dnes Microsoft prostřednictvím stejných her učí uživatele používat obchod s aplikacemi Windows Store. Hry totiž už v nejnovějších verzích operačního systému Windows nejsou. Pokud o ně má uživatel zájem, může si je zdarma stáhnout z obchodu s aplikacemi.

vbo TN.cz