žije ještě?

Proč chtějí případ Míši odložit tak brzy? Kriminalista má jasno!

Jiří Markovič o kouze ztracené Míši
Zdroj: tn.cz / profimedia.cz
Exkriminalista Jiří Markovič promluvil o případu ztracené Míši Muzikářové.
Téma:

Po zmizelé Míše Muzikářové nejsou žádné stopy a vyšetřování skončilo na mrtvém bodě, policie proto tento týden oznámila, že zvažuje jeho odložení. Je to přitom jen půl roku od chvíle, kdy Míša zmizela. Podle bývalého elitního kriminalisty Jiřího Markoviče se odložení případu dalo očekávat.

Policie prověřila desítky tipů od lidí, prohlédla stovky hodin kamerových záznamů a vyslechla destíky lidí, nic z toho ale nevedlo k nalezení 13leté Míši Muzikářové. Dívka zmizela 11. ledna a od té doby, jako by se po ní slehla zem. Policie nyní šokovala veřejnost prohlášením, že zvažuje odložení případu.

 

"Nezbude jim asi nic jiného, než to odložit, protože nikde není potvrzená její smrt," myslí si zkušený exkriminalista Jiří Markovič. Ten je přesvědčený, že se dívka najde, spíš ale náhodou.

 

"Podle mě pravděpodobný pachatel spáchal sebevraždu. Vím, že byl snad jednoruký," dodává s tím, že pokud by opravdu stál za smrtí dívky, zřejmě by její tělo našli v nějaké vodě, septiku nebo studně. "S jednou rukou by ji těžko zahrabal," tvrdí. Nelze ale vyloučit, že Míša odešla sama a někde se ukrývá. Tak jako tak, policie už nemá žádné stopy.

 

 

"Asi vyčerpali veškeré možnosti k tomu, aby ji našli. V tom okamžiku nemohou případ posuzovat jako vraždu, ani jako ublížení na zdraví - nebo něco takového," upozorňuje Markovič. Tuto informaci prakticky sama potvrdila i mluvčí policie Veronika Hyšplerová. "Případ bude odložen v případě, že nedojde k žádnému posunu, i přesto tuto věc bude mít někdo stále na starost a kdykoliv může dojít k jeho otevření," říká.

 

Podívejte se na reportáž čtyři měsíce po zmizení Míši:

 

ČTĚTE TAKÉ:

Ztracené děti: 11 nejznámějších případů světa

lud TN.cz