Vaše náměty

606 09 09 09

zpravy@nova.cz

Vyhlídka na budoucnost

Proč Dalík letěl před nástupem do vězení pryč? Chce se stěhovat

Dalík nastupuje do vězení - 3
Zdroj: ČTK

Celé Česko nedávno s napětím sledovalo, zda se odsouzený lobbista Marek Dalík vrátí do ČR včas, aby stihnul nastoupit do vězení. Co ale dělal v zahraničí jen pár hodin předtím?

Odlet Marka Dalíka pár hodin před nástupem za mříže zaujal i sázkové kanceláře, některé vypsaly kurzy na to, zda se vrátí do vlasti nebo prchne za hranice a bude se skrývat.


Až MF DNES nyní objasňuje, kde blízký přítel expremiéra Mirka Topolánka vlastně byl a co tam dělal. Vše nasvědčuje tomu, že Dalík si byl prohlédnout nové bydlení, které si chce pořídit po propuštění z "lapáku".


Dalík podle deníku stihnul za jediný den procestovat tři státy - nejprve letěl z Prahy do Bruselu, odtud se přesunul do švýcarské Ženevy a odtud odjel autem do Francie.Komplikovaná trasa přitom neměla za cíl zmást úřady a případné "lovce lebek" - Dalík místo toho jel do Francie mimo jiné za notářem. Zpátky se ovšem musel vracet tryskáčem, aby byl u bran káznice v Ruzyni včas.


Po odpykání čtyřletého trestu za korupci při nákupu obrněných transportérů Pandur lobbista už nechce žít v Česku.


Dalík pochopitelně doufá, že se z vězení dostane dřív - momentálně čeká na to, zda Nejvyšší soud vyhoví dovolání, které podali jeho advokáti.

pez TN.cz