VEČERNÍ MLSÁNÍ

Proč máte večer chuť na sladké? Odbornice prozradila tři důvody

Ilustrační snímek
Brabec Martina
Martina Brabec
18.3. 2021 5:50
Téma:

Honí vás po večerech chuť na sladké a nemůžete se jí zbavit. Australská odbornice prozradila tři důvody, proč tělo po cukru touží. Když si na ně dáte pozor, tak se večerního mlsání jednoduše zbavíte.

Řada lidí má po 15. hodině chuť na sladké. A i když ví, že večer se mlsat nemá, tak sladkému prostě neodolá. Výživová poradkyně Laura Fordová z Melbourne v Austrálii prozradila tři důvody, proč tělo pozdě odpoledne a večer vyžaduje přísun cukru.


Prvním důvodem je nedostatek sacharidů u oběda. "Pokud vynecháte sacharidy v poledne, znamená to, že vám chybí klíčová živina, která vám pomáhá dodávat energii po celé odpoledne," vysvětlila nutriční specialistka.


Člověk by nicméně množství sacharidů měl hlídat a nepřekračovat doporučenou dávku. Výživová poradkyně doporučuje komplexní sacharidy jako například brambory nebo quinoa.

 


Druhým důvodem, proč tělo prahne po večerní dávce cukru, je nedostatek jídla během dne. Tělo má málo energie a večer se ji snaží rychle dohnat cukrem.


A třetím důvodem je nedostatek spánku. "Vaše hormony hladu ghrelin a leptin jsou ovlivněny spánkem, takže se ujistěte, že spíte alespoň osm hodin," řekla Laura Fordová..

 

Anketa

Máte po večerech chuť na sladké?

Hlasovalo 1269 lidí.

Odbornice se na svém účtu na sociální síti TikTok zaměřuje i na další výživové chyby. Nedávno například popsala dva nejčastější mýty. Lidé si například mylně myslí, že sacharidy jsou zlo. Podle Fordové jsou ale právě sacharidy hlavním palivem mozku. Druhým mýtem je prý myšlenka, že bezlepkové výrobky jsou ty nejzdravější.


Laura Fordová je celkově propagátorem myšlenky, že člověk má jíst vše na co má chuť. Základním pravidlo je ovšem všeho s mírou.

 

Ve Velké Británii se proti tlouštíkům rozhodli bojovat netradičně. Podívejte se na reportáž:

VOYO

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

TN.cz